Coraz częściej zapadamy na alergię
Ekologia.pl Artykuły Medycyna i zdrowie Coraz częściej zapadamy na alergię

Coraz częściej zapadamy na alergię

Fot.: sxc.hu
Fot.: sxc.hu

Z raportu  “Epidemiologia chorób alergicznych w Polsce” wynika, że Polacy  coraz częściej zapadają na  alergię. U podstaw tego problemu leży  zanieczyszczenie powietrza spalinami i  nadmiar higieny.

Alergia pojawia się najczęściej w wyniku kontaktów:  z roztoczami  kurzu, trawą i zbożami, bylicą, brzozą i kotem.

Badanie trwało 3 lata i objęło 22 tysiące Polaków. W niektórych regionach aż 40 proc. osób deklarowało, że cierpi na jakąś postać alergii.

Według głównego autora raportu profesora Bolesława Samolińskiego, na alergię dwukrotnie rzadziej zapadają osoby mieszkające na wsi. Skala problemu jest też mniejsza na wschodnim obszarze Polski.

Badanie wykazało, iż 80 proc. ankietowanych, cierpiących na astmę, nie wiedziało o swojej chorobie. Nie należy lekceważyć pierwszych objawów alergii, gdyż na późniejszym etapie życia mogą przekształcić się one  w astmę, a w wieku 50-60 lat spowodować poważną chorobę płuc.

Źródło: Rzeczpospolita

4.6/5 - (17 votes)
Post Banner Post Banner
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Nie odchodź jeszcze!

Na ekologia.pl znajdziesz wiele ciekawych artykułów i porad, które pomogą Ci żyć w zgodzie z naturą. Zostań z nami jeszcze chwilę!