Ecocapsule czyli dom na kółkach | ekologia.pl
Ekologia.pl Styl życia Ecocapsule – alternatywa kempingowa

Ecocapsule – alternatywa kempingowa

Może stać się domem, hotelem typu pop-up, mobilnym biurem, stacją badawczą lub czymkolwiek zechcesz. Na dodatek jest energooszczędna, kompaktowa i bardzo komfortowa. Ekologiczna przyczepa kempingowa Ecocapsule oferuje wszystko co znajdziemy w małym przenośnym domku – wygodne łóżko, bieżącą wodę i możliwość sporządzenia ciepłego posiłku.

Przyczepa kempingowa ecocapsule

Ecocapsule, to futurystyczna przyczepa kempingowa, fot. www.ecocapsule.sk

Pojazdy rekreacyjne czyli tak zwane samochody kempingowe, to mobilność i komfort w podążaniu za przygodami. Nic więc dziwnego, że są one coraz bardziej popularne nie tylko wśród turystów, ale także emerytów i pracowników sezonowych. Jedyną wadą jest to, że te przenośne domy są paliwożerne i zależne wody i energii elektrycznej.

Jednak jest rozwiązanie. Zaprojektowana przez słowacką firmę  przyczepa kempingowa o sugestywnej nazwie Ecocapsule to mobilny dom wyposażony we wszystkie podstawowe rzeczy niezbędne do komfortowego dłuższego pobytu. W Ecocapsule znajdziemy małą kuchnię, łazienkę z WC i prysznicem. Znajduje się tam rozkładana sofa i sporo miejsca na przechowywania gratów. A to wszystko w jaju o powierzchni 8m. Może służyć jako domek przy plaży, stylowy namiot alpinistyczny lub nowoczesna jurta. Można go zabrać niemal wszędzie, zaczepiając go z tyłu samochodu elektrycznego, który, nawiasem mówiąc, akumulator Ecocapsule o mocy 9700 Wh z radością naładuje za Ciebie.

Ecocapsule jest samowystarczalna – zasila ją wbudowana turbina wiatrowa i szereg ogniw słonecznych. Podwójny system zasilania i akumulator o dużej pojemności gwarantują, że będziemy mieć wystarczająco dużo mocy w okresach zmniejszonej aktywności słonecznej lub wiatrowej. Zoptymalizowany kulisty kształt pozwala zbierać wodę deszczową, którą po uzdatnieniu można dowolnie wykorzystywać.

Mimo swoich niewielkich rozmiarów w Ecocapsule spokojnie zmieszczą się dwie dorosłe osoby. Układ przestrzenny pozwala cieszyć się wygodą. Wbudowany aneks kuchenny z bieżącą wodą, toaletą i prysznicem z gorącą wodą to luksusy godne pokoju hotelowego a nie kempingu w samym środku lasu. – przekonują twórcy projektu.

Elastyczność i uniwersalność Ecocapsule sprawia, że można wykorzystać ją jako domek kempingowy czy mobilną stację badawczą.

 

Fot. https://www.ecocapsule.sk/

 

Tak prezentuje się wnętrze Ecocapsule, fot. https://www.ecocapsule.sk/

 

Ekologia.pl (JSz)

Bibliografia
  1. https://www.ecocapsule.sk/;
4.8/5 - (13 votes)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments