Urządzenia do wypełniaczy papierowych – czy warto kupić?

Rosnąca liczba zamówień w sklepie e-commerce pociąga konieczność optymalizacji procesów pakowania i wysyłki. Jeśli głównym wypełniaczem paczek jest papier, warto pomyśleć o przejściu z pracy ręcznej na częściowo zautomatyzowaną. Podpowiadamy, kiedy warto zainwestować w urządzenie do produkcji wypełniaczy papierowych i czym kierować się przy jego wyborze.paczkifot. comzeal images/shutterstock.com
Dlaczego warto sięgać po ekologiczne wypełnienia do paczek?

Potrzeba stosowania dużych ilości wypełnień do kartonów sprawia, że każda z firm e-commerce powinna dobrze przemyśleć, który z rodzajów wypełniaczy będzie dla niej optymalnym rozwiązaniem. Wybór jest bardzo duży. Począwszy od klasycznych folii bąbelkowych, przekładek tekturowych, wypełniaczy papierowych przez skropak, styropian i coraz to popularniejsze wypełniacze powietrzne. Tak naprawdę wiele czynników ma wpływ na to, jakiego rodzaju wypełniacze najlepiej sprawdzą się w wysyłce określonego typu przedmiotów.

W pierwszej kolejności jednak warto spośród różnych typów wypełniaczy odrzucić najmniej ekologiczne rozwiązania. Wypełniacz to tak naprawdę dodatek do paczki. Pełni ważną funkcję, ponieważ zabezpiecza przesyłany towar przed uszkodzeniem. Jednak sam ten materiał nie zapewnia odbiorcy żadnej wartości dodanej. Mając na uwadze fakt, jak wielkie pokłady tworzyw sztucznych produkowane są każdego dnia, powinniśmy w przypadku wypełniaczy sięgać po surowce już przetworzone i takie, które podlegają dalszemu przetworzeniu. Odpowiedzialne gospodarowanie zasobami i dbanie o bioróżnorodność naszej planety to nie tylko modne hasła. To postawa, która powinna przyświecać każdemu biznesowi.
 
Ekologiczne wypełniacze papierowe

Do kategorii ekologicznych wypełniaczy papierowych możemy zaliczyć różne rodzaje papieru, które produkowane są z przetworzonego surowca. Recykling makulatury pozwala zmniejszyć zużycie wody i energii, w porównaniu do produkcji nowego papieru. Zmniejsza się także zapotrzebowanie na drewno, co pozwala zachować większe zasoby lasów. Makulatura może być kilkukrotnie przetwarzana i poddawana obróbce (np. odbarwienie, bielenie). Jednak najbardziej ekologiczną wersją papieru jest jego oryginalny kolor – szary lub brązowy.

Rodzaje ekologicznych wypełniaczy papierowych:
•    papier do pakowania gładki – dostępny w rolkach lub w formie składanej. Jest bardzo uniwersalny
     i tani,
•    papier do pakowania nacinany – nazywany jest często papierem o strukturze plastra miodu. Jego
     ogromną zaletą jest dekoracyjny wygląd. Dlatego może być wykorzystywany do wysyłki eleganckich
     produktów takich jak kosmetyki, ubrania, biżuteria. Kolejną zaletą jest to, że zwiększa swoją objętość
     po rozciągnięciu, co okazuje się bardzo praktyczne w przypadku konieczności zabezpieczenia
     towarów w przesyłce.
•    papier bąbelkowy – stanowi papierową odmianę folii bąbelkowej.
•    papier ozdobny – wykorzystywany najczęściej do pakowania zamówionego towaru w formie
     prezentu. Ze względu na fakt, że tego typu papiery często są wybielane lub barwione, ich produkcja
     nie jest już tak ekologiczna, jak w przypadku zwykłego papieru makulaturowego.

Wypełniacze wykonane z papieru są bardzo uniwersalne i praktyczne. Znajdują zastosowanie w wysyłce różnego rodzaju produktów. Są estetyczne i łatwe w uprzątnięciu. Pozwalają skutecznie zabezpieczyć wysyłany towar. Firmy, które decydują się stosować papierowe wypełniacze na dużą skalę, mogą skorzystać ze specjalnych urządzeń, które usprawniają proces cięcia i składania papieru.
 
Urządzenia do wypełniaczy papierowych


Urządzenia do produkcji wypełniaczy papierowych są proste w obsłudze, a jednocześnie bardzo usprawniają proces pakowania. Maszyna pobiera papier, gnie go, a następnie tnie na kawałki o pożądanej długości. Gotowe kawałki wypełniaczy papierowych trafiają automatycznie do podstawionego pudełka. O jakości i wydajności tego typu maszyn będą decydowały takie parametry jak:
•    prędkość pobierania papieru,
•    prędkość wyrzutu naciętego wypełniacza,
•    długość przygotowanych odcinków papieru.

Wydajne urządzenia potrafią w ciągu minuty przetworzyć aż do 50 metrów papieru. Wygodne użytkowanie zapewnia dołączony do zestawu przycisk nożny. Tego typu maszyny mogą działać w trybie automatycznym i ciągłym. Po ustawieniu pożądanych parametrów wypełniacza maszyna będzie w sposób powtarzalny podawać kolejne odcinki papieru o takich właśnie wymiarach.
Warto zwrócić uwagę na ciężar urządzenia. Jeśli nie planujemy jednego konkretnego stanowiska pracy dla tego urządzenia, warto sięgnąć po lżejsze modele lub przynajmniej wyposażone w kółka z opcją blokady.

Zastanawiasz się, jakie urządzenie wybrać? Sprawdź ofertę OPUS: https://opus.pl/pakowanie/urzadzenia_do_wypelniaczy_papierowych.html
 
Czy urządzenia do produkcji wypełniaczy papierowych to konieczność? Jeśli sklep e-commerce obsługuje mają ilość zamówień, pracownicy mogą ręcznie przygotowywać wypełniacze papierowe. Warto jednak przekalkulować czas pracy, który poświęcany jest na przygotowanie wypełniaczy. Przy określonym poziomie wysyłek, z pewnością dużo wydajniejszą, a w perspektywie czasu, także i tańszą opcją będzie wykorzystanie wydajnego urządzenia do wypełniaczy papierowych.


art. sponsorowany
Ocena (3.9) Oceń: