Wtorek 26.04.2022

Program BE.ECO - co to takiego?

Najpierw zorganizowano warsztaty dla nauczycieli i konkurs filmowy dla uczniów, teraz czas na turniej wiedzy ekologicznej. Pierwsza edycja programu BE.ECO wkracza w finałową fazę!Trwają obecnie zapisy do ogólnopolskiego turnieju wiedzy ekologicznej, który odbędzie się 12-go maja. Zgłoszenia mogą być dokonywane w dniach 25-29.04.2022 r. przez dyrektorów szkół podstawowych lub wskazanych przez nich nauczycieli. Zwycięskie placówki otrzymają nagrody finansowe. Turniej jest zwieńczeniem pierwszej edycji projektu edukacyjnego BE.ECO organizowanego przez Fundację Digital University.warsztaty be ecografika: materiały prasowe

Turniej wiedzy ekologicznej online już 12 maja

Ogólnopolski turniej wiedzy BE.ECO odbędzie się 12 maja, w podziale na 3 grupy wiekowe: klasy 1-3, klasy 4-6 i klasy 7-8. Każdy uczestnik będzie wypełniał quiz indywidualnie i zajmie mu to maks. 30 minut.
Pytania będą dotyczyć pięciu obszarów: gospodarka odpadami i segregacja, klimat, obieg surowców wtórnych, bioróżnorodność i ważne inicjatywy eko. To tematy, które są poruszane w scenariuszach lekcji dostępnych do pobrania na stronie beeco.edu.pl i pogłębiane podczas warsztatów online dla nauczycieli, organizowanych w ramach projektu BE.ECO.

Trzy szkoły, których uczniowie zdobędą największą liczbę punktów w turnieju, otrzymają nagrody finansowe - po 2000,00 PLN każda - z przeznaczeniem na działania ekologiczne na rok szkolny 2022/2023. Ponadto, szkoła, która zajmie pierwsze miejsce w turnieju otrzyma dodatkowo nagrodę o wartości 4 500,00 PLN na przeprowadzenie warsztatów dla uczniów z tworzenia memów internetowych.
BE.ECO: Angażujemy- Inspirujemy- Zmieniamy

BE.ECO to projekt edukacyjny Fundacji Digital University, który powstał, aby inspirować do zmian zachowań wpływających na kondycję naszej planety. Działania prowadzone są dwutorowo: dla nauczycieli i uczniów szkół podstawowych. Nauczycielom dedykowane są bezpłatne warsztaty z ekspertami, podczas których uzupełniają wiedzę na temat wyzwań ekologicznych, a także gotowe scenariusze lekcji – dostępne do pobrania na stronie projektu.

Elżbieta Wojciechowska, prezeska Fundacji Digital University przekonuje: Już prawie 2 tys. nauczycieli wzięło udział w warsztatach online, prowadzonych przez ekspertów wspierających nasz projekt, a ponad 800 pobrało scenariusze lekcji. Wciąż można zapisać się na kolejne warsztaty, do czego gorąco zachęcamy. Wierzymy, że działania proponowane w ramach BE.ECO przyczynią się do poszerzenia świadomości ekologicznej kilku pokoleń, ponieważ aktywności, które proponujemy, angażują często całe rodziny, tak jak się to działo w przypadku konkursu filmowego.

Więcej informacji i zapisy na turniej:
https://beeco.edu.pl/turniej/


źródło: materiały prasowe
Ocena (4.6) Oceń: