Wtorek 27.06.2023

DamPozyczke.pl - Pożyczki dla zadłużonych

W jaki sposób możesz spróbować rozwiązać problemy, jeśli borykasz się z długami? Jednym ze sposobów na ich rozwiązanie może być pożyczka bez BIK dla zadłużonych.kredytfot. fizkes/shutterstock.com
DamPozyczke.pl — Pożyczki dla zadłużonych

Współczesny rynek finansowy oferuje nam różne sposoby na pozyskanie kapitału. Nie musimy — a być może nawet nie powinniśmy — ograniczać się wyłącznie do tradycyjnego kredytu bankowego, z którym wiążą się przecież liczne formalności... a i pozyskać go trudno. Jeśli Ty również z różnych powodów nie możesz skorzystać z kredytu bankowego lub po prostu wzdragasz się na myśl o zaciągnięciu go, mamy dla Ciebie rozwiązanie — pożyczka prywatna dla zadłużonych. Co warto wiedzieć na ten temat? Zostań z nami i przeczytaj tekst, a na pewno się nie zawiedziesz. Do dzieła!

Pożyczki prywatne dla osób zadłużonych. Dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

Nie powiemy Ci, czy skorzystanie z produktu, jakim jest pożyczka prywatna dla osoby zadłużonej to dobry pomysł. Wszystko zależy przecież od tego, jakie są Twoje aktualne potrzeby oraz możliwości finansowe. Mimo to nie sposób przejść obojętnie obok korzyści, na jakie możesz liczyć dzięki pożyczce.

Pożyczka prywatna dla osoby zadłużonej — brak weryfikacji BIK/BIG

W zasadzie, nie powinno dziwić nas, że pożyczki dla zadłużonych cieszą się w ostatnich latach sporym zainteresowaniem. Przede wszystkim pożyczka prywatna dla osoby zadłużonej często oznacza brak weryfikacji pożyczkobiorcy w BIK (Biurze Informacji Kredytowej) oraz BIG (Biurze Informacji Gospodarczej). Rzecz jasna, nierzadko przyszli pożyczkobiorcy są w ten sposób sprawdzani... ale czy jest większy sens dokonywać takiej weryfikacji? Z założenia przecież osoba zadłużona nie może pochwalić się nieskazitelnym scoringiem w BIK lub BIG.

Taki stan rzeczy oznacza, że finansowanie prywatne może być swego rodzaju kołem ratunkowym w przypadku osób borykających się z różnego rodzaju zadłużeniem. Kto wie — być może w sytuacji, gdy termin płatności rat kredytu czy rachunków za media, czynsz itp. nadchodzi wielkimi krokami, akceptowalnym rozwiązaniem jest (być może nie najlepszym, ale po prostu koniecznym) zaciągnięcie pożyczki prywatnej?

Rzecz jasna, taki stan rzeczy nie oznacza jeszcze, że nie jest przeprowadzana żadna weryfikacja pożyczkobiorcy. Dokonuje się tego w szczególności w sytuacji, gdy mowa jest o większych kwotach finansowania. Brak weryfikacji w BIK/BIG to praktyka spotykana raczej w przypadku niewielkich kwot.
Nierzadko udzielenie pożyczki osobie zadłużonej wiąże się z wyższym oprocentowaniem. Dlaczego? To proste: ponieważ dzięki temu pożyczkodawca może "wynagrodzić" sobie podwyższone ryzyko, na które godzi się, udzielając pożyczki zadłużonej.

Pożyczki prywatne dla osoby zadłużonej — proste, szybkie finansowanie

Brak weryfikacji w BIK/BIG to nie jedyna korzyść związana z pożyczkami prywatnymi. A zdaniem niektórych nawet nie najważniejsza. Trzeba bowiem mieć na uwadze, że osoby zadłużone niemal zawsze cierpią na deficyt kapitału, ale czasem także... czasu. Łatwo możemy wyobrazić sobie sytuację, w której instytucje finansowe czy wynajmujący zasypują osobę zadłużoną coraz to kolejnymi pismami, domagając się uiszczenia zaległych zobowiązań.

W takiej sytuacji środki z banku — nawet jeśli taki kredyt zostałby przyznany osobie zadłużonej (a to, niestety, jest dość mało prawdopodobne) — mogłyby nadejść po prostu zbyt późno. Inaczej przedstawia się sytuacja, jeśli chodzi o pożyczki prywatne dla osób zadłużonych (przykładowe oferty w tej kwestii można znaleźć na dampozyczke.pl/). W takim przypadku pieniądze nierzadko są wypłacane jeszcze tego samego dnia.

Pożyczki prywatne dla zadłużonych. Podsumowanie

Jak widzisz, pożyczka dla osoby zadłużonej może w niektórych sytuacjach okazać się wręcz wybawieniem. Oczywiście, trzeba podchodzić z dużą ostrożnością do tego typu finansowania. Wszelkie decyzje w tym zakresie powinny być poprzedzone analizą własnych możliwości finansowych. Zaciągnięcie długu jest proste; niestety, wpadnięcie w spiralę zadłużenia również.


art. sponsorowany
Ocena (3.2) Oceń: