Naukowa sobota dla dzieci we Wroclawiu

Poniedziałek 20.03.2017
warsztaty
Naukowa sobota dla dzieci we Wrocławiu

25.03.2017, 12.
00-14.00 Zajęcia bezpłatne!


Wrocław – łączy nas ciepło!” to nie kolejny nudny zielony projekt – o nie! Nie chcemy więcej smogu, dlatego spróbujmy zająć się nim wspólnie! Fundacja OPEN MIND zaprasza dzieci w wieku od 6 do 13 lat do zabawy i wspólnego działania! 25 marca dzieciaki wybiorą się na bezpłatną wycieczkę i warsztaty Naukowa sobota – „Katastrofa ekologiczna” do wrocławskiego Centrum Nauki Humanitarium. Ogrody doświadczeń.

Najbliższa sobota będzie wyjątkowa, bo edukacja przez doświadczanie to wielka frajda! Podczas warsztatów „Katastrofa ekologiczna” wrocławskie dzieciaki staną przed nie lada wyzwaniem – będą musiały poradzić sobie z opanowaniem prawdziwego kataklizmu. Kto nie chciałby zostać super bohaterem i ocalić świat? Na całe szczęście, akurat ta katastrofa zajdzie w przestrzeni laboratorium. Będzie tylko pretekstem do odkrycia szeregu metod  rozprawiania się z zanieczyszczeniami środowiska.

Na warsztatach jednak się nie skończy! Zwiedzanie wystawy „OZE” to okazja do poznania przeróżnych sposobów na przetworzenie konkretnych rodzajów energii naturalnej w energię elektryczną, którą znamy z naszych domów, szkół czy sklepów. Nie będą to sposoby nudne! Oświetlimy energią słoneczną cały Wrocław, wyprodukujemy energię elektryczną siłą naszych mięśni poprzez ściganie się na „rowerze”, a energii sprężonego powietrza użyjemy do… układania fryzury! Na koniec wystrzelimy kosmiczną rakietę napędzaną wodorem w misję specjalną. Poeksperymentujmy razem!

Do zobaczenia: Centrum Nauki Humanitarium. Ogrody Doświadczeń, ul.  Stabłowicka 147a, 50-001 Wrocław (Kampus Pracze)

Przyłączcie się do „Wrocław – łączy nas ciepło”! Będzie kreatywnie, twórczo i ekologicznie! Udział w programie jest bezpłatny!

Informacje o projekcie i zapisy: www.krzywykomin.pl i www.wroclawlaczynascieplo.pl Zaglądajcie profil FB/Wrocław Łączy Nas Ciepło i łapcie najnowsze eko-informacje oraz ciepłe niespodzianki!

Organizator: Fundacja Open Mind   I Współorganizacja: CRZ Krzywy Komin, Grupakreatywni.pl, Kids Design Space
Patronat honorowy:  Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Prezydent Wrocławia, Rzecznik Praw Dziecka, Dyrektor Wydziału Przedszkoli i Szkół Podstawowych Urzędu Miejskiego Wrocławia. Patronat merytoryczny:  Uniwersytet Wrocławski, Humanitarium. Ogrody Doświadczeń, Zakład Klimatologii i Atmosfery Uniwersytetu Wrocławskiego, Instytut Astronomiczny Uniwersytetu Wrocławskiego, Life-Apis/pl.
wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy