Zdalne konsultacje lekarskie – co można załatwić z lekarzem przez internet? - Ekologia.pl
Ekologia.pl Zdrowie Medycyna rodzinna Zdalne konsultacje lekarskie – co można załatwić z lekarzem przez internet?

Zdalne konsultacje lekarskie – co można załatwić z lekarzem przez internet?

Internetowe konsultacje lekarskie są coraz popularniejsze. Takie rozwiązania dają nieograniczone możliwości korzystania z pomocy medycznej bez potrzeby wychodzenia z domu. To świetna opcja dla osób starszych, schorowanych i zapracowanych, które nie mogą z pewnych powodów osobiście pojawić się w placówce medycznej.

fot. PopTika/shutterstock.com
Spis treści

W razie jakichkolwiek problemów zdrowotnych możesz umówić się na tzw. teleporadę. Specjaliści z różnych dziecin np. pediatrii lub lekarz rodzinny będą w stanie pomóc Ci w diagnozie objawów choroby, a także zajmą się wypisaniem recepty i zwolnienia lekarskiego. Potrzebujesz wsparcia medycznego lub recepty? Zobacz, jak umówić się z lekarzem online.

Sprawdź: PlusRecepta – Konsultacje lekarskie online.

Kiedy warto skonsultować się z lekarzem przez internet?

Na ten moment nie ma konieczności umawiania wizyty w stacjonarnej placówce medycznej, jeśli choroba nie jest poważna. Kiedy czujesz zmęczenie, masz podwyższoną temperaturę lub podejrzewasz przeziębienie – wtedy możesz skorzystać z internetowej konsultacji lekarskiej. To optymalne rozwiązanie, dzięki któremu zaoszczędzisz czas i pieniądze.

Zdecyduj się na zdalne wsparcie lekarza dowolnej specjalizacji, jeśli potrzebujesz:
● wstępnej diagnostyki choroby,
● analizy wyników badań laboratoryjnych,
● przedłużenia zwolnienia lekarskiego,
● e-recepty na przyjmowane leki.

W powyższych sytuacjach jak najbardziej możesz zdecydować się na zdalną poradę lekarską. Kiedy jednak zachodzi potrzeba wykonania jakichkolwiek badań – wtedy musisz pojawić się osobiście w placówce medycznej.

Jak przebiega zdalna konsultacja z lekarzem? Krok po kroku

Internetowa konsultacja lekarska przebiega najczęściej w kilku etapach. Najpierw musisz zarezerwować termin, opłacić usługę, a dopiero wtedy zacznij przygotowania do rozmowy ze specjalistą.
Kiedy lekarz do Ciebie zadzwoni w wyznaczonym terminie, postaraj się przygotować dokumentację medyczną potrzebną do przeanalizowania Twojego stanu zdrowia.

Następnie:
1. Lekarz przeprowadzi wywiad medyczny i dowie się, jakie są Twoje dolegliwości.
2. Po przeanalizowaniu dokumentacji i objawów specjalista wyda zalecenia lekarskie.
3. Następnie lekarz może wypisać e-receptę na leki i zwolnienie lekarskie L4.

Po zakończeniu porady internetowej z lekarzem zawsze stosuj się do wskazań wydanych przez specjalistę i od razu wykup przepisane leki na receptę. Sama konsultacja online nie trwa dłużej niż kilkanaście minut, zależnie od poziomu skomplikowania Twojej choroby i sprawy, którą chcesz załatwić.

Ile kosztują porady lekarskie online? To musisz wiedzieć!

Ceny internetowych porad lekarskich to najczęściej kwota nie większa niż kilkadziesiąt złotych za pojedynczą konsultację. To naprawdę niewiele, biorąc pod uwagę szeroki zakres usług medycznych świadczonych przez internet. Jeśli nie masz możliwości wybrać się do placówki medycznej, a jednocześnie chcesz szybko porozmawiać z lekarzem – wtedy zdalna pomoc medyczna będzie najlepszym wyborem.

 

art.sponsorowany
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments

Też jestem zdania, że takie konsultacje lekarskie w niektórych przypadkach to bardzo fajna opcja. Szczególnie, jeśli nie potrzebujemy konkretnego badania, a tylko kolejną receptę na przykład, czy też skierowanie. Takim miejscem, gdzie szybko możemy załatwić takie sprawy jest np radamed:)