4 powody, dla których warto wybrać materac naturalny

Materace naturalne to wysokiej klasy, starannie wykonane produkty, cechujące się nie tylko zastosowaniem nowoczesnych technologii oraz materiałów. Ideą tworzenia kolekcji naturalnych materaców jest dbałość o środowisko, a jednocześnie organizm człowieka. W kolekcjach materaców naturalnych główne skrzypce grają organiczne surowce, dzięki którym Twój codzienny senny wypoczynek stanie się zdrowszy i bardziej komfortowy.materacefot. By FollowTheFlowStudio/Envato Elements

1. Naturalne materiały w ekologicznych materacach – eliminuj związki chemiczne wokół siebie


Zewsząd otaczają nas związki chemiczne, które bezpośrednio wpływają na nasze zdrowie. Tego typu elementy, z których powstają przedmioty codziennego użytku, odzież, bielizna pościelowa mogą bezpośrednio zagrażać naszemu układowi oddechowemu oraz wywoływać reakcje alergiczne. Skutki ich działania w ujęciu krótkoterminowym są nieprzyjemne, a długotrwale szkodzące zdrowiu związki chemiczne mogą być przyczyną wielu poważnych schorzeń. Dzięki eliminacji sztucznych związków, które mogą wchodzić w skład pianek wysokoelastycznych oraz termoplastycznych stosowanych w materacach, możesz wpłynąć na eliminację codziennej, kilkugodzinnej (podczas snu) styczności z tymi związkami. W ten sposób zapewnisz sobie wyjątkowy komfort snu, odczucie relaksu i wyeliminujesz narażenie na wydzielające się toksyny. Nie oznacza to, że wszystkie materace syntetyczne mogą być szkodliwe dla zdrowia. Czołowi producenci wysokiej jakości produktów, jak Hilding Anders, którego autoryzowanym dystrybutorem jest sklep https://sennamaterace.pl/, dokładają wszelkich starań, by zapewnić użytkownikom materaców optymalne, zdrowe warunki wypoczynku, a wszystkie używane przez nich surowce są poddawane starannym badaniom i kontrolom. Wynikiem są certyfikaty jakości oraz potwierdzające bezpieczeństwo użytkowania.
materace
fot. buzmakovatatyana/Envato Elements

2. Pokrowiec z organicznych składników – zadbaj o swoją skórę

Wnętrza materaców ekologicznych wykonane są z naturalnych składników, takich jak włókna lnu czy też bawełna organiczna. Lateks stosowany w tego typu produktach pochodzi z podlegających rygorystycznym procedurom plantacji. W kolekcji materaców ekologicznych Eco Hilding zarówno wnętrze materaców, jak i pokrowce powstają z ekologicznych, głównie organicznych składników. Bardzo ważne jest to, że pokrowce wykonane z bawełny organicznej oraz włókien lnianych wykazują właściwości antybakteryjne, jak również doskonale wpływają na termoregulację organizmu podczas snu. Dzięki zastosowaniu naturalnych materiałów w bezpośrednim otoczeniu podczas snu dbasz o zapewnienie swojej skórze optymalnej cyrkulacji powietrza w styczności z tkaniną. W ten sposób eliminujesz blokowanie porów i pozwalasz na usunięcie toksyn.

 


3. Wybierając ekologiczny materac, wspierasz ideę recyklingu


Kolekcja materaców ekologicznych Eco Hilding powstała po części ze składników pochodzących z recyklingu i dzięki temu może sama posłużyć dalszemu przetwarzaniu. Nadające się do przetworzenia elementy składowe materaców ekologicznych znacznie wpływają na eliminację ilości powstających odpadów. Warto również zauważyć, że ekologiczne materace firmy Hilding Anders powstają w oparciu o technologię zrównoważonego systemu produkcji, w którym szczególny nacisk kładzie się na eliminację toksycznych związków chemicznych, a także prawidłowe gospodarowanie odpadami. Materace dostępne są w zróżnicowanych wymiarach, od pojedynczych o szerokości 80cm https://sennamaterace.pl/112-materace-80x200 i 90cm po dwuosobowe, dostępne w standardowych rozmiarach.
naturalne surowce
fot.nikki_mee/ Envato Elements

4. Produkcja z użyciem naturalnych materiałów – wsparcie dla zrównoważonego rozwoju


Świadomość konsumencka jest dziś coraz bardziej powszechna. Rośnie wiedza społeczeństwa na temat ekologicznych postaw prezentowanych przez różne marki i wprowadzana w przedsiębiorstwach polityka zrównoważonego rozwoju rzeczywiście stanowi jeden z warunków wyboru przez klientów określonych produktów. Zauważ, jak wiele osób zwraca uwagę na to, czy wybierane kosmetyki były testowane na zwierzętach, i świadomie skłania się ku produktom marek, które nie stosują tego typu metod. Podobnie jest z materacami. Przy ich wyborze coraz częściej decyduje kryterium nie tylko jakości oraz komfortu, ale ekologicznych komponentów, które wpływają na nasze zdrowie i kondycję naszej planety. Systemy produkcji są potężnym źródłem zanieczyszczenia środowiska, dlatego tak ważna jest dbałość o minimalizację jego szkodliwości dla natury oraz dbałość o warunki pracy pracowników. Wszystkie te elementy, składające się na zrównoważony system produkcji, sprawiają, że możemy wysypiać się zdrowo, wygodnie i ekologicznie.

 art.sponsorowany
Ocena (2.4) Oceń: