IPhone, sceptycy klimatyczni i globalne ocieplenie
Ekologia.pl Styl życia Eko technologie IPhone, sceptycy klimatyczni i globalne ocieplenie

IPhone, sceptycy klimatyczni i globalne ocieplenie

Fot. Wikipedia
Fot. Wikipedia

W ostatnim czasie narosło wiele kontrowersji wokół globalnego ocieplenia, które komentowane są nie tylko w mediach, ale także w gronie rodziny lub znajomych. Co jednak zrobić w sytuacji, kiedy w obliczu zarzutów przeciwko ociepleniu zabraknie nam argumentów? Wystarczy sięgnąć po… iPhone’a.

WWF poleca nową aplikację, dzięki której w każdym miejscu i w dowolnym czasie można zobaczyć odpowiedzi na oskarżenia najczęściej powtarzane przez sceptyków. Kiedy więc znów w dyskusji padną słowa, że „nie ma dowodów na globalne ocieplenie”, „ocieplenie jest częścią naturalnego cyklu” albo że „to mistyfikacja, mająca usprawiedliwić rosnący interwencjonizm rządów” wystarczy włączyć aplikację i pokazać ją najbardziej zagorzałym krytykom.

Twórcą aplikacji jest australijski fizyk solarny John Cook. Natomiast zawarte w niej odpowiedzi przygotowane zostały w oparciu o wieloletnie badania amerykańskich agencji rządowych (NASA i NOAA).

Ostatnio mieliśmy do czynienia z licznymi próbami podważenia faktu istnienia zmian klimatu i szczególnie wpływu człowieka na klimat. Argumenty sceptyków są czasami tak abstrakcyjne, że dobrze mieć pod ręką zestaw pewnych danych na ten temat, tego, co już zostało udowodnione i sprawdzone – mówi Wojciech Stępniewski, kierownik projektu Klimat i Energia w WWF Polska.

Źródło: WWF

4.6/5 - (18 votes)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments