Jeże w Polsce. Jak pomóc jeżom? Jak ratować, kurczącą się populację jeży?
Ekologia.pl Wiadomości Ciekawostki przyrodnicze Zbuduj domek dla jeża

Zbuduj domek dla jeża

Śmiertelność wśród jeży z roku na rok jest coraz większa. Giną one pod kołami samochodów, podczas wypalania traw czy też od trucizn na gryzonie i ślimaki. Warto pamiętać, że jeże to zwierzęta bardzo pożyteczne. Zmniejszają ilość szkodników i owadów, a przez to oczyszczają otoczenie człowieka z myszy, szczurów, chrząszczy, gąsienic, pająków czy ślimaków. Jak im w takim razie pomóc?

Budujemy domki dla jeży – z takim apelem zwraca się Fundacja Ekologiczna ARKA, która  startuje z kolejną edycja akcji: Kup deskę. Po co, na co i dla kogo ta deska? Do ochrony jeży, których populacja kurczy się z roku na rok.

– Nasza akcja to realizacja bardzo konkretnej pomocy dla zwierząt i prowadzenie niestandardowej edukacji ekologicznej. Tematyka to edukacja dotycząca środowiska naturalnego i zwierząt z którymi mamy do czynienia w miastach i na ich obrzeżach. Podczas tej edycji akcji skupiamy się po raz kolejny na pomocy jeżom, które są wyjątkowymi zwierzętami i wciąż potrzebują pomocy – mówi Wojciech Owczarz, pomysłodawca akcji i prezes Fundacji Ekologicznej ARKA.

Kto może wziąć udział w akcji? Na stronie www.kupdeske.pl znaleźć można sporo materiałów edukacyjnych i informacji przygotowanych z myślą o placówkach oświatowych. Nie brak także praktycznych wskazówek. Najlepszym przykładem jest instrukcja, jak samodzielnie zbudować domek dla jeża. Na stronie dostępny jest także specjalny system, przez który można dokonywać niewielkich wpłat. Za zgromadzone środki ARKA zamierza jeszcze w listopadzie zbudować kilkadziesiąt domków dla jeży i postawić je w zainteresowanych placówkach oświatowych.

10 listopada obchodzimy Światowy Dzień Jeża. To świetna okazja, żeby pomóc tym zwierzętom.

4.7/5 - (19 votes)
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments

https://nplink.net/d6HXRfrY