Środa 08.05.2019

Jadalne woreczki zamiast plastikowych butelek

Tysiące jadalnych woreczków z wodą rozdano podczas londyńskiego maratonu. Ma to zmniejszyć ilość plastikowych śmieci, które zalewają ulice po każdym większym biegu.Woreczki Ooho! można skonsumować razem z wodą. Źródło: www.notpla.comWoreczki Ooho! można skonsumować razem z wodą. Źródło: www.notpla.com

Rok 2019 może okazać się początkiem nowego trendu w sporcie, wraz z wprowadzeniem biodegradowalnych woreczków na wodę, które będą używane zamiast butelek. Saszetki z wodą w kształcie kropli są jadalne i można je spożywać razem z wodą.

Woreczki Ooho! są zrobione z wodorostów! Startup Skipping Rocks Lab. który produkuje jadalne opakowania wyjaśnia, że brązowe wodorosty są jednym z najbardziej odnawialnych zasobów naturalnych. Roślina rośnie do 1 metra dziennie i nie wymaga świeżej wody ani nawozu do uprawy. Brązowe wodorosty również aktywnie przyczyniają się do odkwaszenia oceanów.

Każda torebka Ooho! ma cienką membranę utrzymującą wodę w środku. Biegacze gryzą mały otwór w kapsułce, łykają wodę, a następnie połykają cienką warstwę. Jeśli nie chcą połykać woreczka, mogą go po prostu rzucić na ziemię. Jadalna powłoka rozłoży się w ciągu zaledwie sześciu tygodni. Biorąc pod uwagę, że rozkład plastiku trwa setki lat, jest to ogromna poprawa.

London Marathon to pierwsza tak duża impreza, która zdecydowała się na ten zabieg. W 2018 r. londyńskim maratonie wykorzystano 920 000 plastikowych butelek. W tym roku było inaczej, ponieważ organizatorzy zamienili część plastikowych butelek na jadalne sakiewki, dzięki temu zmniejszyć ilość plastikowych butelek do 704 000 sztuk. Organizatorzy maratonu, uważają, że tegoroczna impreza była najbardziej zrównoważonym maratonem w historii.
Ekologia.pl

Bibliografia

  1. “https://www.notpla.com/”; data dostępu: 2019-05-08
Ocena (5.0) Oceń:
Pasaż zakupowy