Domowy sposób na pozbycie się zaskórników (wągrów)
Ekologia.pl Kobieta Uroda Domowy sposób na pozbycie się zaskórników

Domowy sposób na pozbycie się zaskórników

Zaskórniki, zwane wągrami, to zmora nie tylko nastolatków, lecz także często osób w dojrzałym wieku. Zmiany skórne tego rodzaju to nie tylko kwestia natury estetycznej. Prowadzą one bowiem często do bolesnych stanów zapalnych, których usunięcie wymaga nieraz wizyty w salonie kosmetycznym. Czy istnieją skuteczne naturalne metody, za pomocą których możemy pozbyć się zaskórników raz na zawsze?

fot. shutterstock

fot. shutterstock

Zaskórnik (comedo) to wykwit, który jest podstawowym symptomem trądziku młodzieńczego. Zmiana skórna tego typu pojawia się w okolicach łojotokowych twarzy, pleców i klatki piersiowej. Przyczyną powstawania wągrów jest gromadzenie się łoju i rogowacenie ujść mieszków włosowych. Bywa, że, w wyniku zmian hormonalnych, zaskórniki występują również u osób, które lata nastoletnie mają już za sobą. W celu pozbycia się tego rodzaju zmian skórnych, wystarczy przygotować w domu prostą maseczkę na bazie sody oczyszczonej, miodu i oliwy.

Regularne jej stosowanie sprawi, że cera stanie się gładka i zdrowa. Oto przepis:

Składniki:

Przygotowanie:
Składniki należy mieszać aż do momentu otrzymania zwartej konsystencji gładkiej masy. W celu pozbycia się zaskórników, produkt nakładamy na cerę, plecy albo klatkę piersiową. Po ok. 10 minutach zmywamy resztki preparatu chłodną wodą.

Miód, soda i oliwa kontra zanieczyszczona cera

Zawarty w domowej maseczce miód ma działanie antyseptyczne i zwężające pory. Regularne stosowanie samodzielnie przygotowanego kosmetyku sprawia, ze skóra staje się napięta, świeża i gładka. Za sprawą sody oczyszczonej, martwy naskórek ulega delikatnemu złuszczeniu, zaś oliwa z oliwek pomaga chronić naturalny płaszcz lipidowy skóry, jak również odżywia i regeneruje podrażnioną cerę. Włączając naturalną maskę do naszego pielęgnacyjnego rytuału sprawiamy, że istniejące zaskórniki ulegają zmniejszeniu, a nowe zmiany skórne przestają się z czasem pojawiać.

Alicja Chrząszcz
Bibliografia
  1. https://www.healthline.com/health/beauty-skin-care/how-to-get-rid-of-blackheads; 2019-08-05;
4.7/5 - (12 votes)
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments

Nie jest to może domowy sposób, ale za to w 100% skuteczny i bezpieczny :). Masezka peel off od Bielendy z serii japan. U mnie fajnie sprawdza się ta koralowa regenerująco-kojąca ;)