Domowe sposoby na cienie pod oczami

Cienie pod oczami stanowią z reguły zewnętrzny sygnał przemęczenia  spowodowanego długotrwałym stresem albo bezsennością. Mogą być także stałym elementem naszej urody, uwarunkowanym genetycznie. Zamiast nakładać pod oczy grubą warstwę korektora, możemy spróbować poradzić sobie z tym problemem za pomocą prostych, domowych zabiegów. Świeży ogórek, mleko, surowy ziemniak i rumianek to produkty, które działają lepiej niż niejeden drogi krem!Cienie pod oczami, fot. shutterstockCienie pod oczami, fot. shutterstock
  1. MLECZNE OKŁADY
  2. OGÓRKOWA REGENERACJA
  3. RUMIANKOWE UKOJENIE
  4. ZIEMNIACZANE SPA
Pogorszeniu kondycji skóry pod oczami często towarzyszy opuchlizna i lekkie zaczerwienienie. Jako że ta część naszej twarzy jest niezwykle delikatna i wrażliwa, podczas codziennej pielęgnacji należy poświęcić jej szczególnie dużo uwagi. W celu rozświetlenia i odżywienia okolicy pod oczami najlepiej sięgnąć po naturalne surowce.

Oto produkty, które pomogą nam zwalczyć uporczywe cienie:

MLECZNE OKŁADY

Aby pozbyć się nieestetycznej opuchlizny wokół oczu, wystarczy położyć na powiekach nasączone mlekiem płatki kosmetyczne. Po kilkunastominutowym zabiegu po obrzęku nie będzie już śladu!

OGÓRKOWA REGENERACJA

Świeży ogórek jest jednym z najpopularniejszych domowych sposobów na optyczne odmłodzenie skóry pod oczami. Pełne przeciwutleniaczy i flawonoidów plasterki ogórka ułożone na powiekach mogą zdziałać cuda. Regularne stosowanie ogórkowych okładów zmniejsza zaczerwienienia i podrażnienie, dzięki czemu cienie pod oczami są rozjaśnione, a skóra - odżywiona.

RUMIANKOWE UKOJENIE

Ostudzony napar z rumianku stanowi naturalny sposób na zmniejszenie stanu zapalnego i redukcję zaczerwienień. Zawarte w nim związki mają silne działanie antybakteryjne. Stosowanie okładów nasączonych wywarem rumiankowym skutecznie usuwa objawy zmęczenia z okolic wokół oczu.

ZIEMNIACZANE SPA

Pokrojone w plasterki i schłodzone w lodówce surowe ziemniaki to świetny sposób na redukcję opuchlizny wokół oczu. Ułożenie umytych i obranych plasterków tego warzywa na powiekach działa na skórę ściągająco i pomaga pozbyć się nadmiaru wody z organizmu. Regularne stosowanie ziemniaczanych okładów sprawia, że okolice pod oczami wyglądają lepiej – są zdrowo napięte i rozjaśnione.

Aby cieszyć się piękną skórą pod oczami, wystarczy odrobina kreatywności i znajomości podstaw medycyny ludowej. Wykorzystanie w domowej pielęgnacji produktów, które można znaleźć w każdej kuchni jest nie tylko niedrogie, ale również skuteczne - na pozytywne efekty nie trzeba długo czekać!
Ekologia.pl (Alicja Chrząszcz)

Bibliografia

  1. “https://www.healthline.com/health/dark-circle-under-eyes”; data dostępu: 2020-07-18
Ocena (3.7) Oceń: