Plastikowe śmieci zalewają dziewicze plaże w Australii Plastikowe śmieci zalewają dziewicze plaże w Australii
Pojawiły się kolejne dowody na to, że tworzywa sztuczne nie dyskryminują i demokratycznie zanieczyszczają całą planetę. Morska ...
Po epoce brązu i żelaza, nadeszła epoka plastiku! Po epoce brązu i żelaza, nadeszła epoka plastiku!
Używamy coraz większej ilości plastiku, który zdominował nasze życie  Nowe badanie oparte na osadach dennych zebranych u ...
Kiedy ścieki przestaną płynąć do Wisły?
Kiedy ścieki przestaną płynąć do Wisły?
Nadal trwa walka z awarią kolektorów ściekowych oczyszczalni Czajka w wyniku której, od wtorku do Wisły wpadają miliony nieczystości. Rozwiązaniem ma być budowa mostu pontonowego, na którym zostanie zbudowany awaryjny rurociąg.  Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to ścieki ...
Usunięcie awarii w „Czajce” może potrwać od kilku tygodni do kilku miesięcy
Awaria w „Czajce” może potrwać nawet kilka miesięcy
W wyniku awarii dwóch kolektorów odprowadzających ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni "Czajka" do Wisły trafiają nieczystości. Według ministerstwa środowiska do rzeki wpływa 260 tys. m sześc. ścieków na dobę.
Pożary w Amazonii ‒ najgorsze jeszcze przed nami
Pożary w Amazonii ‒ najgorsze jeszcze przed nami
Pomimo zapewnień rządu, że sytuacja jest pod kontrolą, pożary szalejące w brazylijskiej Amazonii prawdopodobnie jeszcze się nasilą ‒ ostrzega jeden z wiodących ekspertów ds. środowiska.
Będzie zakaz wysyłania słoni afrykańskich do ogrodów zoologicznych
Będzie zakaz wysyłania słoni do ogrodów zoologicznych
Koniec z odrywaniem małych słoni od ich rodzin i eksportowaniem ich do ogrodów zoologicznych na całym świecie. Teraz handel dzikimi słoniami będzie ściśle regulowany i dozwolony tylko w „wyjątkowych” okolicznościach, a każda sprawa będzie musiała zostać zaakceptowana przez komisję CITES.
Pożary w Amazonii – co się dzieje i czy możemy coś zrobić?
Pożary w Amazonii – co się dzieje i czy możemy coś zrobić?
Na skutek działania człowieka płoną lasy deszczowe Amazonii. Według szacunków National Institute for Space Research między styczniem a sierpniem 2019 roku wykryto ponad 74 tys. pożarów. Dla porównania w  2018 roku było ich około 40 tysięcy.Czy to się zdarza co roku?
Kiedy rośliny mogą rozmawiać, lepiej rosną!
Rozmowne rośliny lepiej rosną
Kiedy rośliny mogą ze sobą pogawędzić po sąsiedzku, lepiej rosną – wynika z badań opublikowanych na łamach przeglądu naukowego BMC Ecology.
W górach pada plastikiem
W górach pada plastikiem
Plastik jest dosłownie wszędzie! Amerykański naukowiec z Geological Survey badał wodę deszczową pod kątem zanieczyszczenia azotem w Górach Skalistych w Kolorado. I co się okazało? W 90 procentach próbek wody, które zebrał z obszarów miejskich i górskich, odkrył plastikowe włóka.
 „Podatek od mięsa” ma pomóc walczyć ze zmianami klimatu
„Podatek od mięsa” ma pomóc walczyć ze zmianami klimatu
Mieszkańcy Niemiec mogą wkrótce więcej zapłacić za steki, kotlety wieprzowe i kiełbaski. Niemieccy ustawodawcy zaproponowali w środę podniesienie podatku od sprzedaży mięsa, aby pomóc chronić klimat i poprawić dobrostan zwierząt, rozpalając debatę w kraju znanym z zamiłowania do kiełbas.
Jedz mniej mięsa ‒ przekonują naukowcy
Jedz mniej mięsa ‒ przekonują naukowcy
Eksperci ONZ stwierdzili, że przejście na dietę roślinną może pomóc w walce ze zmianami klimatu.
Szeroko stosowany pestycyd bardzo szkodliwy dla pszczół
Szeroko stosowany pestycyd bardzo szkodliwy dla pszczół
Rolnictwo stało się 48 razy bardziej toksyczne dla owadów w ciągu ostatnich 25 lat ‒ alarmują naukowcy. Głównie za sprawą pestycydów z grupy neonikotynoidów, które stosuje się na ponad 140 różnych rodzajach upraw.
Pasaż zakupowy