Segregacja odpadów w Polsce – zgubny syndrom jednej śmieciarki
Ekologia.pl Wiadomości Wpływ człowieka na środowisko Segregacja śmieci w Polsce – zgubny syndrom jednej śmieciarki

Segregacja śmieci w Polsce – zgubny syndrom jednej śmieciarki

Recykling
Fot. SJu, CC

W naszym kraju panuje tzw. syndrom jednej śmieciarki, czyli jednego kontenera, do którego trafiają wszystkie posegregowane odpady – powiedział Piotr Szajrych, prezes organizacji odzysku Recopol, podczas wtorkowej debaty na temat recyklingu, zorganizowanej przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

– Proszę mi wierzyć, te kontenery są podzielone i szkło trafia do jednej przegrody, a plastik do drugiej – informował – W najgorszym przypadku, jeżeli nawet tak się nie odbywa, to trafi to powtórnie do segregacji.

– Ten stereotyp wciąż funkcjonuje w naszym społeczeństwie – potwierdziła Edyta Krysiuk-Kowalczyk, Kierownik Ds. Regulacji I Ochrony Środowiska Coca-Cola Hbc Polska – Ludzie chyba nie wierzą, że ten odpad rzeczywiście trafia do recyklingu – ubolewała.

Z kolei Jarosław Kaczorowski z Fundacji Aeris Futuro zwrócił uwagę na fakt, że te samochody z podzielonymi przestrzeniami narobiły tyle szkody w świadomości ludzi, że teraz praktycznie nikt nie chce tych odpadów segregować. – Fakty są inne, a świadomość społeczna jest zupełnie inna – podkreślił.

Emilia Todorska

4.6/5 - (7 votes)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments