Czwartkowe spotkania z przyrodą
Ekologia.pl Wydarzenia Konferencje Czwartkowe spotkania z przyrodą

Czwartkowe spotkania z przyrodą

Fot.: Nocek Natterera (Michał Kaczorowski, boaedon.pl)
Fot.: Nocek Natterera (Michał Kaczorowski, boaedon.pl)

Park Narodowy „Bory Tucholskie” i Zaborski Park Krajobrazowy zapraszają na wykład z cyklu Czwartkowe spotkania z przyrodą poświęcony ochronie nietoperzy. Spotkanie odbędzie się w czwartek 26 marca br. o godzinie 18.00 w siedzibie Parku Narodowego.

Wykład zatytułowany „Jak pomagać nietoperzom?” poprowadzi dr Krzysztof Kasprzyk z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Nietoperze do niedawna były jedną z najsłabiej poznanych grup kręgowców. Wynikało to między innymi z nocnego trybu życia i skrytości w ciągu dnia. Intensywny wzrost zainteresowania tymi ssakami wśród zoologów i nowe metody badawcze pozwoliły w ostatnich latach znacząco pogłębić wiedzę chiropterologiczną. Ze względu na złożoność i specyfikę ich biologii, należą do jednych z najbardziej zagrożonych zmianami środowiskowymi zwierząt. Wszystkie krajowe gatunki nietoperzy objęte są ochroną ścisłą. Wykład ma na celu przybliżenie tych pożytecznych zwierząt oraz wskazanie sposobów ich aktywnej ochrony.

Spotkanie odbędzie się w czwartek 26 marca br. o godzinie 18.00 w siedzibie Parku Narodowego „Bory Tucholskie” w Charzykowach ul. Długa 33. Wstęp wolny, jednak ze względów organizacyjnych park narodowy prosi o potwierdzenie swego uczestnictwa w spotkaniu pod nr telefonu 0-52 39 88 397 w godzinach od 8.00-15.00 do 24 marca br.

Źródło: PN Bory Tucholskie

4.7/5 - (18 votes)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments