Kieleckie spotkania z energią
Jak wygląda aktualna sytuacja i perspektywy rynku OZE? Czy opłaca się inwestować w energetykę prosumencką? Jakie trendy królują w gospodarce odpadami? Na te i inne pytania odpowiadać będą eksperci podczas XVIII Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki ENEX, XIII Targów Odnawialnych Źródeł Energii ENEX − Nowa Energia oraz XVI Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH.
W programie targów jest między innymi konferencja „Energetyka prosumencka w ustawie o odnawialnych źródłach energii na którą zaprasza organizator − Stowarzyszenie Elektryków Polskich. Poruszone zostaną na niej między innymi zagadnienia dotyczące ustawy o OZE.
Izba Gospodarcza Energetyki i Ochrony Środowiska przygotowała ważne merytoryczne spotkanie – XIV Konferencję “”Odnawialne źródła energii –ENEX 2015 NOWA USTAWA OZE” podczas której specjaliści będą dyskutować między innymi o aktualnej sytuacji i perspektywach rozwojowych energetyki wiatrowej, krajowych możliwościach podaży biomasy do produkcji energii elektrycznej oraz o rozwoju małych elektrowni wodnych. W programie targów pojawi się także konferencja „ Kluczowe zagadnienia energetyki jądrowej”, sympozjum naukowo – techniczne dotyczących zaawansowanych technologii i materiałów funkcjonalnych do przewodzenia, przetwarzania i magazynowania energii.
Wśród wielu konferencji zaplanowanych na drugi dzień targów będzie mieć miejsce miedzy innymi konferencja „Inwestycje w elektrownie wodne” organizowana przez Stowarzyszenie Inicjatyw OZE oraz kwartalnik Energetyka Wodna, przy współpracy Towarzystwa Rozwoju Małych Elektrowni Wodnych a także przygotowana przez ŚCITT konferencja “Zrównoważony rozwój energetyczny – innowacyjnie i efektywnie”.
Goście i wystawcy EKOTECHU mogą wziąć udział w Ogólnopolskim Forum Odzysku Surowców z Odpadów EKO-FORUM w ramach, którego odbędą się między innymi konferencje: „Pozwolenia Zintegrowane w Świetle Znowelizowanych Przepisów Ustawy Prawo Ochrony Środowiska”, „Współpraca Przedsiębiorców i Ośrodków Naukowych – Szanse i Bariery Rozwoju Recyklingu w Polsce”, „Odzysk i Recykling Metali” oraz „Technologie w gospodarce odpadami”.
Tegorocznym Międzynarodowym Targom Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami po raz pierwszy towarzyszyć będzie Salon Zieleni Miejskiej, będącym kompleksowym uzupełnieniem oferty wystawy. Zakres branżowy debiutującego wydarzenia obejmuje między innymi rośliny, sprzęt ogrodniczy i narzędzia, maszyny do ogrodnictwa, szklarnie i tunele foliowe, materiały pomocnicze w uprawach oraz chemię ogrodową.
Ekspozycję targową trzech wystaw ogląda ponad 6000 zwiedzających − potencjalnych klientów i partnerów biznesowych wystawców biorących udział w targach.
