Modnie i etycznie
Ekologia.pl Wydarzenia Akcje Modnie i etycznie

Modnie i etycznie

Modnie i etycznie
Fot. PAH

Polska Akcja Humanitarna serdecznie zaprasza na spotkania z Beauty Ntomblzodwa Zibula wieloletnią pracownicą fabryk odzieżowych w RPA oraz Zastępczynią Dyrektora Generalnego The South African Clothing and Textile Workers Union.
 
Moda łączy nas z ludźmi na całym świecie! Ubrania są noszone i szyte przez ludzi, dlatego chcemy pokazać, jaki wpływ na życie pracowników fabryk odzieżowych z krajów Południa, gdzie zazwyczaj przenoszona jest produkcja ubrań, mogą wywrzeć nasze wybory konsumenckie.

Zaproszona jako gość specjalny Beauty Zibula jest od ponad 18 lat zaangażowana w walkę pracownic i pracowników fabryk odzieżowych o ich prawa, opowie o swoich doświadczeniach i spostrzeżeniach na temat roli konsumentów i twórców mody w poprawie warunków pracy.

Spotkania odbywają w ramach projektu „Modnie i etycznie” mającego na celu m.in. ukazania z perspektywy pracowniczej współzależności globalnych, jakie obserwować można na przykładzie przemysłu odzieżowego.
 
Program spotkań:

5 maja 2010r. (środa), godz. 11.00-14.00
Międzynarodowa Szkoła Kostiumografii i Projektowania Ubioru, Ul. Świeradowska 43, (budynek Szkoły Łazarskiego), budynek F, Warszawa.

6 maja 2010r. (czwartek), godz. 15.00-17.00
EkoJa, ul. Bohdanowicza 5, Warszawa.
Spotkanie i dyskusja na temat roli edukacji globalnej w Polsce w poprawie wzajemnego zrozumienia pomiędzy społeczeństwami krajów globalnego Południa oraz Północy.

7 maja 2010r. (piątek), godz. 17.00-18.30
Plan B, Al. Wyzwolenia 18, (wejście od Pl. Zbawiciela), Warszawa.
„Twoje ubrania, twoja odpowiedzialność. Trudne wybory etycznej mody” – dyskusja na temat wpływu wyborów konsumenckich na sytuację pracowników fabryk w krajach globalnego Południa. Spotkanie odbędzie się w ramach obchodów Światowego Dnia Sprawiedliwego Handlu „Dekonsumpcja” organizowanej przez Grupę eFTe Warszawa.

Więcej na temat pozostałych imprez na www.dekonsumpcja.pl.

Wstęp na wszystkie spotkania bezpłatny, będzie tłumaczenie z j. angielskiego.

Źródło: PAH

4.9/5 - (17 votes)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments