Outsourcing na Ukrainie - szansą na oszczędzanie?Opinia eksperta
Ekologia.pl Wydarzenia Akcje Outsourcing na Ukrainie – szansą na oszczędzanie? Opinia eksperta

Outsourcing na Ukrainie – szansą na oszczędzanie? Opinia eksperta

Z roku na rok popularność outsourcingowych usług wzrasta, a większość z nich zamawianych jest nie w firmach, znajdujących się w dużych ośrodkach technologicznych, ale nieco na peryferiach. Na przykład, szeroką popularnością cieszą się ukraińskie outsourcingowe usługi: kraj wchodzi na listę TOP-10 regionów, w których zleceniodawcy mogą znaleźć tanich, a jednocześnie kompetentnych pracowników do zdalnej realizacji ich projektów.

oursourcing

fot.shutterstock
Outsourcing na Ukrainie: zalety dla zagranicznych firm

Przedsiębiorcy decydujący się na nawiązanie współpracy z ukraińskimi partnerami w zakresie wsparcia outsourcingu uzyskują liczne przewagi, w tym:
•    specjalistów, posługujących się wieloma językami (kadra jest kształcona zarówno w profilowych uczelniach kijowskich, lwowskich, charkowskich oraz innych, jak i na kursach języków obcych);
•    pracowników, gotowych pracować za niską płacę, a jednocześnie świadczyć wysokiej jakości usługi dzięki swoim kompetencjom technicznym;
•    wygodne położenie geograficzne kraju, znajdującego się na skrzyżowaniu szlaków handlowych oraz ze strefa czasową, pozwalającą ukraińskim pracownikom nawiązywać zdalną współpracę ze zleceniodawcami w różnych częściach świata;
•    szeroki zakres usług eCommerce i SaaS.


 Wady i niebezpieczeństwa ukraińskiego outsourcingu

Oczywiście, współpraca z ukraińskimi firmami outsourcingowymi posiada pewne wady, wśród których podstawowymi są:
•    problemy zdalnego kierowania zespołem. Problem ten można rozwiązać współpracując z takimi firmami, jak Wow24-7, o której więcej przeczytasz tutaj – wow24-7.io. Firma zapewnia doświadczoną kadrę menadżerską, która kieruje procesem realizacji projektu i jest do dyspozycji zleceniodawcy 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu;
•    problemy w poszukiwaniu specjalistów o wysokim poziomie wiedzy i realnym doświadczeniu. Decydując się na współpracę z Wow24-7 można łatwo uniknąć również tego problemu, gdyż firma działa na rynku od 15 lat i skutecznie konkuruje nie tylko z europejskimi, ale również azjatyckimi wykonawcami, których usługi są wysoko doceniane na rynku usług outsourcingowych.
 
Jak znaleźć wiarygodnego eksperta na Ukrainie?

Przed podjęciem decyzji o współpracy z ukraińską firmą, warto sprawdzić kompetentność jej managerów oraz zwykłych pracowników. Należy zwrócić uwagę na to, jak przebiega komunikacja na początkowych etapach. Specjaliści, tacy jak w Wow24-7, przede wszystkim dokonują dokładnego oszacowania kosztów całej pracy oraz poszczególnych jej etapów, a następnie tworzą dokładną strategię i plan działań. Znakiem profesjonalistów będzie również to, że dokładnie dobierają specjalistów dla poszczególnych projektów: elastyczny zespół do realizacji startupów, najlepszych agentów sprzedaży dla projektów typu eCommerce lub wykwalifikowane wsparcie techniczne dla projektów Saas.

Ponadto specjaliści dokładnie zbadają sytuację rynkową zleceniodawcy, zapewnią odpowiednią bazę techniczną, a w razie potrzeby dokonają szkolenia zespołów pracowniczych. Jeśli współpraca nawiązuje się na dłuższy okres, takich szkoleń będzie kilka, gdyż sytuacja na współczesnym rynku jest bardzo płynna. Dodatkową oznaką specjalistów, którym naprawdę warto zaufać, będzie darmowa pierwsza konsultacja, która może zostać udzielona online lub bezpośrednio.
 
Jeśli poszukujesz współczesnych i jakościowych usług outsourcingowych, zdecydowanie warto zwrócić uwagę na ofertę ukraińskiego rynku. Rzetelnie dobierają partnerów, gdyż takie firmy jak Wow24-7 pozwolą Ci osiągnąć nowe sukcesy oraz zwiększyć dochodowość Twojej organizacji.

art. sponsorowany

4.7/5 - (20 votes)
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments

Już Amerykanie się przejechali na przenoszeniu fabryk do Chin.