Jak przygotować naturalny odświeżacz do stóp? | ekologia.pl
Ekologia.pl Kobieta Uroda Jak przygotować naturalny odświeżacz do stóp?

Jak przygotować naturalny odświeżacz do stóp?

Latem powinniśmy szczególnie zadbać nie tylko o właściwą pielęgnację stóp, lecz także o ich codzienną higienę. W trakcie upałów ulgę zmęczonym stopom przyniesie odświeżający spray. Tego typu kosmetyk można przygotować samodzielnie, korzystając wyłącznie z naturalnych i łatwo dostępnych składników.

fot. shutterstock

fot. shutterstock

Domowy spray do stóp, poza tym, że zapobiega nieprzyjemnym zapachom i chroni przed nadmiernym poceniem, poprawia stan skóry w tej partii ciała, a także przeciwdziała rozwojowi chorób (np. grzybicy). Zawarty w nim olejek z drzewa herbacianego i olejek miętowy powoduje, że spray działa jak naturalny antyperspirant. Składniki, z których wytwarza się ten kosmetyk, mają właściwości perfumujące, odświeżające, antyseptyczne i grzybobójcze. Dodatkowo, zaaplikowana na skórę mgiełka delikatnie chłodzi stopy i przeciwdziała otarciom.

Oto przepis na wielofunkcyjny spray do stóp DIY:

Składniki:

  • ¼ szklanki wódki (czystej)
  • 1 szklanka wody destylowanej
  • 1 łyżeczka olejku miętowego
  • 1 łyżeczka olejku z drzewa herbacianego
  • czysta butelka z atomizerem

Przygotowanie:

Wodę destylowaną, alkohol i olejki dokładnie mieszamy, po czym wlewamy do butelki z atomizerem i… gotowe!


Wakacyjny niezbędnik

Samodzielnie przygotowany spray do stóp, dzięki poręcznemu opakowaniu z rozpylaczem, można zabierać ze sobą na wakacyjne wojaże. Nie dość kosmetyk ten doskonale odświeży stopy, to jeszcze ochroni nas przed podrażnieniami skórnymi, o które nie trudno podczas długich pieszych wędrówek.

Ekologia.pl (Alicja Chrząszcz)

4.6/5 - (16 votes)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments