200 kóz w centrali Google
Ekologia.pl Wiadomości Ciekawostki i zagadki przyrodnicze 200 kóz w centrali Google

200 kóz w centrali Google

Fot. googleblog.blogspot.com
Fot. googleblog.blogspot.com

Firma Google znalazła ekologiczny sposób na obkoszenie trawiastych terenów wokół centralnej siedziby firmy w Mountain View. Zamiast korzystania z produkujących spaliny i głośno pracujących maszyn koszących, koncern „zatrudnił” na tydzień 200 kóz, które skutecznie rozprawią się z porastającą pola trawą i chwastami, przy okazji nawożąc teren.

Google jest zobowiązane do okazjonalnego koszenia terenów wokół swojej siedziby z uwagi na zagrożenie pożarowe. Jak twierdzą przedstawiciele firmy, wynajęcie kóz pozwoli zrezygnować z dotychczasowego stosowania konwencjonalnych kosiarek spalinowych, które zanieczyszczają środowisko. W dodatku koszt ekologicznego rozwiązania jest taki sam jak w przypadku koszenia. Firma może przy tym liczyć na nawiezienie terenu a pracownicy na sielskie, sympatyczne widoki.

Pomysł koncernu został żartobliwie okrzyknięty jako nowa usługa „Google Goat”. Kozy podobno radzą sobie doskonale z powierzonym im zadaniem. Firma zamierza wypożyczać je raz w roku.

Warunkami traktowania kóz zainteresowała się organizacja broniąca praw zwierząt PETA, która skierowała do koncenru zapytanie, czy kozy mają bieżący dostęp do wody oraz czy ich transport odbywa się we właściwy sposób. Przedstawiciel Google zapewnił, że „Google Kozy” czują się świetnie, a firma z troską opiekuje się zwierzętami.

ekologia.pl
4.7/5 - (7 votes)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments