Nadwiślańskie bobry pójdą na odstrzał
Ekologia.pl Wiadomości Wpływ człowieka na środowisko Nadwiślańskie bobry pójdą na odstrzał

Nadwiślańskie bobry pójdą na odstrzał

W dniu wczorajszym, zezwolenie na odstrzał bobrów wydała Regionalna Dyrekcja Ochrony środowiska w Gdańsku. Jak się okazuje, te pożyteczne zwierzęta niszczą wały powodziowe.

Bóbr europejski

Bóbr europejski

Największy problem jest w województwach kujawsko-pomorskim i pomorskim. Jak wynika z relacji mieszkańców, zwierzęta podkopują wały, przez co stają się one nieszczelne.

Akcję odstrzału bobrów mogą wykonywać tylko służby ratunkowe. W województwie pomorskim pozwolenie będzie obowiązywało do odwołania. Jak mówi Hanna Dzikowska, regionalny dyrektor ochrony środowiska w Gdańsku, zgoda na odstrzał została wydana, ze względu na duże zagrożenie powodziowe w tym rejonie. Z powodu podnoszącego się poziomu wody całe rodziny bobrów przenoszą się na inne tereny i budują nowe nory.

Ekologia.pl (JS)
4.5/5 - (13 votes)
Subscribe
Powiadom o
5 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jak można w ogóle mówić, że te zwierzęta są pożyteczne. Przecież to są gryzonie, w ostatnich kilkunastu latach ze względu na pełną ochronę rozprzestrzeniły się wszędzie, nie przeszkadza im nawet zanieczyszczona woda, są nawet w zwykłych rowach melioracyjnych. Niszczą całe ekosystemy leśne i poprzez budowanie tam powodują, że tereny które normalnie nigdy nie byłyby pod wodą stają się nagle bagnami, już nie wspominając o całej infrastrukturze wybudowanej przez człowieka. One nie budują żadnych ekosystemów, tylko je niszczą, no chyba, że chcemy żeby cały kraj stał się skansenem i jednym wielkim bagnem pod żadami bobrów, popieram kontrolowany odstrzał tych zwierząt i zniesienie ścisłej ochrony, są zwierzęta, które są naprawdę pożyteczne i jest ich mało, a nie mają takiej ochrony

nie ma bardziej humanitarnych sposobów?? poza tym bóbr jest podobno gatunkiem chronionym. żeby do niego strzelić musi on wyjść na linię ognia, skoro wychodzi to może można go złapać i przenieść w inne miejsce gdzie będzie mógł sobie żyć dalej?

no tak, wszystko rozumiem, ale czemu boberki, przecież to takie słodkie zwierzaczki!

nareszcie – zwierzaki i drzewa nie mogą być ważniejsze od ludzi – ekolodzy zmądrzejcie wreszcie!

Te zwierzaki i drzewa są ludziom bardziej potrzebne do życia niż Ci się wydaje głupi człowieku, a poza tym one były tu przed nami… gdyby ludzie szanowali przyrodę i żyli z nią w zgodzie to podczas takich powodzi straty były by niewielkie… ale nie, bo poco – ludzie jak zwykle pchają się tam gdzie nie trzeba i myślą ze im wszystko wolno i takie są tego skutki :/
ZOSTAWIĆ BOBRY W SPOKOJU!!! Lepiej pomyśleć kto naprawdę jest winny, bo na pewno nie bobry!