Rewolucyjne urządzenie zasili nasze gospodarstwo domowe w energię elektryczną
Ekologia.pl Wiadomości Ciekawostki przyrodnicze Rewolucyjne urządzenie zasili nasze gospodarstwo domowe w energię elektryczną

Rewolucyjne urządzenie zasili nasze gospodarstwo domowe w energię elektryczną

Ogniwo paliwowe
Rys. Wikimedia Commons

W ostatnim czasie świat obiegła wiadomość o pojawieniu się „cudownego lekarstwa” na emisję CO2 do środowiska naturalnego. Owym środkiem ma być urządzenie o nazwie Bloom Box, które jest kieszonkową elektrownią. Pozwoli ono zasilić w energię elektryczną każde gospodarstwo domowe.

W tym niewielkim urządzeniu wykorzystano kosmiczną technologię NASA – BloomEnergy, która stosowana miała być w podboju Marsa. Agencja jednak odłożyła realizację tego projektu na później. Bloom Box to niewielki sześcian, który posiada wydajne oraz nowoczesne ogniwo paliwowe, umożliwiające zasilenie w energię całego gospodarstwa domowego. Niewątpliwym atutem urządzenia jest bark szkodliwego oddziaływania na środowisko.

Ogniwo, na którym Bloom Box opiera swe działanie, do produkcji energii potrzebuje jedynie tlenu oraz czystego paliwa, w postaci energii słonecznej, gazu ziemnego czy biogazu z odpadów. Podczas łączenia się tych składników zachodzi reakcja chemiczna, której produktem końcowym jest energia elektryczna.

Substancje wykorzystane do budowy ogniwa nie zostały ujawnione. Wiadomo jedynie, że składa się ono z ceramicznych dysków, które oddzielone są od siebie jakimś stopem metali. Wbudowane w ogniwo dyski z jednej strony mają barwę zieloną, a z drugiej czarną. Układ w całości ma postać sześcianu.

Ekologia.pl (MP)

4.7/5 - (9 votes)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments