Wtorek 12.09.2023

3D street art graffiti - nietypowa akcja w Poznaniu

Nietypowa, intrygująca i zarazem angażująca akcja odbędzie się 15 września w Poznaniu, na znanym deptaku przy ulicy Półwiejskiej w okolicy Starego Browaru. Projekt stanowi część europejskiej kampanii pod nazwą „3D art. Instalation” i w Polsce realizowany jest pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Poznania.obieg szklanygrafika: materiały prasowe
Najważniejszym elementem projektu będzie kilkumetrowe graffiti 3D umieszczone na chodniku  prezentujące recykling i obieg zamknięty opakowań szklanych. Osoby, które staną w wyznaczonym miejscu będą mieć wrażenie, że chodnik „zapadł” się, a w środku „wyrwy” zobaczą trójwymiarową wizję artystyczną obiegu zamkniętego opakowań szklanych: z piecem hutniczym i liniami produkcyjnymi dostarczającymi butelki oraz słoiki na półki sklepowe. Realności całemu procesowi doda ustawiony rzeczywisty pojemnik na opakowania szklane, dostarczony, a pod koniec dnia zabrany, przez firmę Remodnis, do którego przechodnie będą mogli wrzucać szklane słoje i butelki. Ponadto, w ramach projektu edukatorka ekologiczna Kasia Wągrowska – z „Ograniczam się” będzie rozmawiać z przechodniami o segregacji, zadając pytania: czy wiedzą jakie opakowania szklane powinny trafiać do zielonych pojemników oraz gdzie wyrzucać nietypowe szklane odpady.
 Autorem graffiti 3D jest  holenderski artysta Remko van Schaik, a event jest częścią ogólnoeuropejskiej kampanii „3D art. Instalation”, poświęconej obiegowi zamkniętemu opakowań szklanych. „W Brukseli Remko namalował grafitti  osobiście przed budynkiem Parlamentu Europejskiego. Natomiast w innych krajach jego praca będzie drukowana, w Poznaniu na naturalnym podłożu jakim jest linoleum, które nie zawierają plastiku. Po polskim evencie z wydruku zrobimy torby w spółdzielni socjalnej Furia, która wdraża innowacyjny model aktywizacji oraz reintegracji społeczno-zawodowej osób ze spektrum autyzmu. Torby będą dodatkami do nagród w kolejnej edycji realizowanego przez nas konkursu edukacyjno-ekologicznego EduPak Polska” – informuje Barbara Maciałczyk z Friends of Glass w Polsce, będącej organizatorem wydarzenia.

Celem projektu jest edukacja w zakresie segregacji i recyklingu opakowań szklanych oraz pokazanie w atrakcyjny sposób obiegu zamkniętego opakowań szklanych w 3D.

źródło: materiały prasowe
Ocena (3.3) Oceń: