Kto wykazał się największą wiedzą na temat baterii?

17 maja w hali sportowej Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gliwicach odbył się finał ogólnopolskiego konkursu „Bateria pomysłów”. Kto znalazł się na podium?
W finale startowało 6 drużyn w 7 rundach. Uczniowie odpowiadali na pytania, budowali mur z odpadów, projektowali obwód elektryczny, segregowali odpady, rozwiązywali szarady i wykreślanki ekologiczne. Drużyny dopingowane były przez uczniów z gliwickich szkół. Podczas konkursu również publiczność miała okazję wykazać się wiedzą i zdobyć nagrody w postaci usb w kształcie baterii i gry „Zasilany wyścig”. Kto zwyciężył?
Na podium stanęły drużyny:
- I miejsce – drużyna z Oleśnicy
- II miejsce drużyna z Jasła
- III miejsce drużyna z Ślesina.
Laureaci otrzymali nagrody – między innymi mikroskop z kamerą, zestaw do badania gleby, teleskop i inne pomoce dydaktyczne dla szkoły, uczniowie otrzymali odtwarzacze mp 3 i mp4 i zestawy akumulatorów z ładowarkami do wielokrotnego użycia. Drużyna, która zajęła I miejsce pojedzie na dwudniową wycieczkę do wybranego parku narodowego.
Emocjom zwycięzców nie było końca – relacje z przebiegu finału można obejrzeć na profilu Facebook „Bateria pomysłów”
Konkurs został dofinansowany ze środków NFOŚiGW, WFOŚiGW w Katowicach oraz firmę Hoppecke



