Projekt Sowy Polski

www.sowy.eco.pl
1. Opis projektu
Obecny projekt jest kontynuacją wcześniejszego, również o zasięgu ogólnopolskim, który trwał ponad rok i zakończył się w 2007 r. Przeprowadzono wówczas ok. 200 warsztatów dla ponad 7 tys. osób., z czego 1/4 stanowili leśnicy, nauczyciele i pracownicy służb ochrony przyrody, pozostałą część – uczniowie. W ramach projektu przeprowadzono trzy konkursy (ponad 3 tys. uczestników) oraz wydano i przekazano nieodpłatnie 5 tys. pakietów edukacyjnych oraz 18 tys. plakatów i nalepek. Zawieszono również 240 budek lęgowych na terenie całej Polski. Projekt finansowany był przez NFOŚ i GW, Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz Fundację PZU.
Ze względu na duży, pozytywny wydźwięk poprzedniej edycji i prośby o kolejne spotkania, szkolenia, materiały itp., FWIE otrzymała możliwość poszerzenia i kontynuowania projektu dzięki wsparciu NFOŚ i GW, a także WFOŚ i GW w Krakowie. W ramach obecnych działań wydano:
- poszerzoną wersję pakietu edukacyjnego “Sowy Polski”, w skład którego wchodzą m.in. prezentacja multimedialna, scenariusze zajęć wraz z arkuszami pracy ucznia na poziomie od przedszkolnego do gimnazjum, kolorowe plansze edukacyjne, gry edukacyjne, puzzle, karty itp.
- naklejek i koszulek promocyjnych.
- planowane jest wydanie filmu edukacyjnego “Sowy Polski” (30 min.)
- Podobnie jak poprzednio, silnym akcentem projektu mają być warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży, nauczycieli oraz osób mających wpływ na kształtowanie świadomości ekologicznej (ok. 845 w całej Polsce).
2. Warsztaty
- Warsztaty dla dzieci i młodzieży
- Warsztaty dla nauczycieli
- Warsztaty dla społeczności lokalnej mającej wpływ na ochronę przyrody na danym terenie
3. Konkursy
Projekt przewiduje również zorganizowanie dwóch kolejnych konkursów dla dzieci: “Sowi las”, to konkurs, gdzie nagradzane będą relacje ze zorganizowanej zabawy, konkursów i spotkań w szkole czy przedszkolu i młodszych klasach szkoły podstawowej, zaś “Sówka, mądra główka” skierowana jest do dzieci mogących wykazać się kunsztem literackim (szkoły podstawowe i gimnazjum. Konkursy trwać będą do
Informacje o projekcie można uzyskać na stronie internetowej www.zywioły.eco.pl
W ramach projektu chcemy również umieścić scenariusze zajęć wraz z arkuszami pracy ucznia oraz pozostałymi elementami pakietu do ściągnięcia przez nauczyciela w wersji elektronicznej.
ZGŁOSZENIA
Do projektów można zgłaszać się drogą mailową na adres edukacja@fwie.eco.pl
bądź też telefonicznie dzwoniąc na numer fundacji, (uwzględnianie będą również faxy):
tel.: (012) 631 57 30, (012) 631 57 30, 631 57 31, 631 57 32 (od 9.00 do 15.00)
fax. (012) 631 57 30, (012) 631 57 30 (wew. 104).








