Witaminy, które wzmacniają ochronę przeciwsłoneczną | ekologia.pl
Ekologia.pl Zdrowie Witaminy i suplementy Witaminy, które wzmacniają ochronę przeciwsłoneczną

Witaminy, które wzmacniają ochronę przeciwsłoneczną

Kremy z wysokim filtrem nie są w stanie zapewnić nam w 100% bezpiecznej kąpieli słonecznej. Poza stosowaniem preparatów do użytku zewnętrznego, powinniśmy bowiem pamiętać o odpowiedniej diecie, pełnej witamin, które wzmocnią naszą ochronę przeciwsłoneczną. Po jakie suplementy należy sięgnąć, żeby przygotować skórę na działanie letniego słońca?

fot. shutterstock

fot. shutterstock
Spis treści


W kontakcie ze słońcem najważniejszy jest umiar i rozsądek. Przed wyjściem na zewnątrz w słoneczny dzień należy zaaplikować na skórę dobrej jakości krem z filtrem. W okresie wiosenno-letnim powinniśmy także zażywać witaminowe suplementy diety, które pozwolą nam cieszyć się naturalną, zdrową, a przede wszystkim – bezpieczną opalenizną.

Witamina C, E i karoten

Aby przygotować naszą skórę na słoneczną kąpiel, warto włączyć do diety naturalne suplementy z witaminą C, witaminą E oraz karotenoidami. Zażywanie takich preparatów uchroni nas przed skutkami ubocznymi opalania. Zwiększenie spożycia substancji przeciwutleniających ochroni bowiem nasze komórki przed uszkodzeniami wynikającymi z działania wolnych rodników.

Zaplanuj wakacje z głową

Eksperci radzą, aby witaminową kurację zacząć ok. 30 dni przed planowanym opalaniem. Z tego względu, planując urlop w nadmorskim kurorcie, warto z odpowiednim wyprzedzeniem zadbać o odżywienie ciała od wewnątrz, aby było gotowe na przyjęcie dużej dawki promieni słonecznych. Przed wyjazdem należy też zaopatrzyć się w dobry jakościowo krem z wysokim filtrem. Tego rodzaju profilaktyka sprawi, że kąpiel słoneczna będzie o wiele bardziej bezpieczna dla naszego zdrowia.

Ekologia.pl (Alicja Chrząszcz)
Bibliografia
  1. https://www.hollandandbarrett.com/the-health-hub/natural-beauty/skincare/suncare/top-natural-spf-boosters/; 2020-06-16;
4.8/5 - (16 votes)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments