Promujcie ideę Światowego Dnia Ziemi!
Ekologia.pl Wydarzenia Ważne daty Promujcie ideę Światowego Dnia Ziemi!

Promujcie ideę Światowego Dnia Ziemi!

Tegoroczna edycja pod hasłem „Palący Temat – Niska Emisja!” odbędzie się 24 kwietnia, w godz. 10.00 – 18.00, Warszawa, Park Pole Mokotowskie.
Tegoroczna edycja pod hasłem „Palący Temat – Niska Emisja!” odbędzie się 24 kwietnia, w godz. 10.00 – 18.00, Warszawa, Park Pole Mokotowskie.

Wielkimi krokami zbliża się Finał Światowego Dnia Ziemi. Tegoroczna edycja pod hasłem „Palący Temat – Niska Emisja!” odbędzie się 24 kwietnia, w godz. 10.00 – 18.00, Warszawa, Park Pole Mokotowskie.

W ty roku Światowe Dni Ziemi poświęcone są ochronie klimatu i przeciwdziałaniu niskiej emisji. Oprócz edukacyjnych wykładów i pogadanek uczestnicy festynu będą mogli zapoznać się z działalnością  organizacji pozarządowych, instytutów, wyższych uczelni, parków narodowych, Lasów Państwowych.

Ciekawie zapowiada się stoisko Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, na którym będzie można ułożyć puzzle, zagrać w domino,  ekologiczne koło fortuny, wziąć udział w konkursach plastycznych i warsztatach pn. „Mieszkańcy lasu w leśnym run-magedonie”

Jak co roku w zmian za przyniesione odpady (elektroodpady, baterie oraz opakowania z tworzyw sztucznych, aluminium i szkła) będzie można otrzymać roślinki. Punkt zbiórki tradycyjnie uruchomiony zostanie na Stadionie Skra, a nad jego organizacją będzie czuwać Remondis Electrorecycling, Electro-System i EKO-PUNKT. Szczegółowy przelicznik co jest zbierane i jakie rośliny są do wyboru na www.dzienziemi.org.pl.

Swoją prezentację na Polu Mokotowskim będzie miało Ministerstwo Środowiska. Na stoisku resortu środowiska będzie można wziąć udział w badaniu spirometrycznym oraz w licznych atrakcjach proponowanych przez animatorów. W ramach stoiska przewidziane została takie atrakcje jak: kino letnie, ścianka wspinaczkowa dla najmłodszych, strefa kolorowania, wielkoformatowa gra edukacyjne dla najmłodszych oraz inne atrakcje prowadzone przez animatorów.

Lasy Państwowe tradycyjne przygotowały dla uczestników festynu 500 sadzonek rodzimych drzew. Odwiedzając stoiska Lasów Państwowych będzie można także poznać zasady zachowania się w lesie, nauczyć się jak racjonalnie korzystać z lasu, odwiedzić stoiska Leśnych Kompleksów Promocyjnych.

Z kolei na stoisku Polskich Parków Narodowych będzie można zobaczyć ofertę przyrodniczą, edukacyjną i turystyczną 23 parków narodowych i poznać ich rolę w ochronie powietrza i klimatu.

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego tradycyjnie zaprasza na Alejkę Produktów Tradycyjnych i Regionalnych Mazowsza, a Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego na Stół Darów Ziemi, będzie smacznie i Tradycyjnie.

Na stoisku Tramwajów Warszawskich będzie można dokonać pomiaru hałasu i wziąć udział w wielu konkursach, a na wspólnym stoisku Urzędu m. st. Warszawy, Lasów Miejskich Warszawy i Straży Miejskiej pokazywane będą min. badania miasta dotyczące poprawy powietrza oraz zademonstrowany samochód Ekopatrolu Straży Miejskiej do prowadzenia kontroli powietrza.


Serdecznie zapraszamy! Promujcie ideę Światowego Dnia Ziemi.


4.6/5 - (19 votes)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments