Ekstrakt z rozmarynu redukuje cellulit | ekologia.pl
Ekologia.pl Kobieta Uroda Ekstrakt z rozmarynu redukuje cellulit

Ekstrakt z rozmarynu redukuje cellulit

Nieregularna i pofałdowana powierzchnia skóry ud, bioder, pośladków i ramion spędza sen z powiek wielu kobietom. Cellulit, czyli lipodystrofia, zwana potocznie pomarańczową skórką, polega na nieprawidłowym rozmieszczeniu podskórnej tkanki tłuszczowej. Przyczyn powstawania tego rodzaju zmian może być wiele. Na szczęście istnieją naturalne sposoby na pozbycie się tego problemu przed nadchodzącym latem.

fot. shutterstock

fot. shutterstock
Spis treści


Cellulit cellulitowi nie równy – istnieją bowiem dwie jego różne odmiany.

Problem tłuszczowy

Lekarze wyróżniają lipodystrofię tłuszczową, która jest spowodowana nadmierną ilością tkanki tłuszczowej, odkładającej się pod skórą i odpowiedzialnej za powstawanie nieestetycznych grudek. Najpowszechniejszą przyczyną tego rodzaju zmian jest niezdrowa, wysokokaloryczna dieta i niewystarczająca ilość aktywności fizycznej. Regularne spożywanie przetworzonych pokarmów powoduje, że nasz metabolizm znacznie zwalnia, a ciało nie może oczyszczać się na bieżąco z toksyn. Szkodliwe substancje są w rezultacie magazynowane w komórkach tłuszczowych, które zaczynają się powiększać, a na skórze pojawiają się grudki. W przypadku cellulitu tłuszczowego przy uciskaniu danej nierówności pojawia się ból. 

Problem wodny

Drugi typ cellulitu to cellulit wodny, który jest spowodowany zatrzymywaniem wody w organizmie. Zmiany mają to do siebie, że pojawiają się nawet u osób bardzo szczupłych. Z reguły są powodowane zaburzeniami na tle hormonalnym, niewłaściwym krążeniem, zbyt dużą ilością soli w diecie albo przyjmowaniem środków antykoncepcyjnych.

Domowy ekstrakt antycellulitowy

Jednym z lepszych domowych sposobów na redukcję cellulitu jest ekstrakt rozmarynowy. W połączeniu ze zbilansowaną dietą i ograniczeniem spożycia prostych węglowodanów, cukru, soli, produktów mocno przetworzonych oraz zwiększoną aktywnością fizyczną specyfik ten może zdziałać cuda. Masaż z wykorzystaniem wyciągu rozmarynowego ma za zadanie rozbić ukryte pod skórą grudki i poprawić krążenie krwi w danych partiach ciała.

Przygotowanie ekstraktu rozmarynowego

Świeże gałązki rozmarynu umieszczamy w zdezynfekowanym szklanym słoiku i zalewamy 96% alkoholem. Następnie pozostawiamy mieszankę w ciemnym miejscu na ok. 14 dni, każdego dnia delikatnie nią wstrząsając. Po tym czasie wszystko przecedzamy i szczelnie zakręcamy pojemnik, w którym będziemy przechowywać preparat.

Efekt: napięta skóra i zero grudek

Regularne wmasowywanie wyciągu w ciało poprawia krążenie, optymalizuje retencję wody, zapobiega stanom zapalnym, a także niweluje ciężkość nóg. Nałożony na skórę ekstrakt można również owinąć folią spożywczą i pozostawić na ok. 30 minut. Po zabiegu należy wziąć prysznic, a następnie wmasować w ciało balsam nawilżający, aby zapobiec przesuszeniom wskutek obecnego w wyciągu alkoholu. Trwająca kilka tygodni domowa terapia z użyciem rozmarynowego ekstraktu sprawi, że nasze ciało zacznie wyglądać na bardziej napięte i wygładzone, dzięki czemu znowu zaczniemy czuć się swobodnie w letnich ubraniach. 

Ekologia.pl (Alicja Chrząszcz)
4.8/5 - (9 votes)
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments

Wydaje mi się, że ten cellulit to jednak choroba cywilizacyjna :( Stosowałam wiele kremów, staram się pić dużo wody i nic… Może nie jest to wielka pomarańzzowa skórka, niemniej nad morzem ubrana w bikini czuje się skrepowana i zawsze staram się owijać w jakis rewcznik lub szal. Może ten rozmaryn naprawdę pomoże?