Nawilżająca maseczka do suchych włosów

Słońce, wysoka temperatura i wiatr - lato potrafi wyciągnąć z włosów całą wilgoć. W ciągu tych kilku miesięcy kosmyki tracą swoją witalność, stają się suche i łamliwe. Dlatego istotne jest, by po okresie letnim, dać naszym włosom witaminowy zastrzyk, który je odżywi i zregeneruje. Zamiast drogeryjnych maseczek postaw na proste rozwiązanie. Zwykła oliwa z oliwek nawilży i nada połysk naszym włosom.fot. shutterstockfot. shutterstock

Oliwa z oliwek od wieków wykorzystywana jest w pielęgnacji włosów. Bogata w witaminę E przywraca im blask i gwarantuje doskonałą kondycję. Znakomicie odbudowuje powłokę lipidową, przenika w głąb włosa, odżywia, nawilża i zmniejsza jego łamliwość. Jak stosować oliwę z oliwek na włosy?
Kilka łyżek ciepłej oliwy z oliwek (1/4 szklanki) wcieramy w suche lub lekko wilgotne włosy, zwracając uwagę na końcówki. Do zabiegu można zastosować oliwę aromatyzowaną, np. nagietkiem. Pokryte oliwą włosy owijamy folią lub zakładamy foliowy czepek. Maseczkę pozostawiamy na włosach na około 30-45 minut. Następnie zmywamy ją delikatnym szamponem, który nie zawiera syntetycznego detergentu SLS.

Efekty stosowania oliwkowej maseczki widać już po pierwszym użyciu - włosy stają się wygładzone, nawilżone i rozczesują się bez problemu. Oliwę z oliwek można stosować za każdym razem, kiedy poczujemy, że nasze włosy są suche i brakuje im odpowiedniego nawilżenia.
Ekologia.pl (JSz)
Ocena (3.6) Oceń: