Rowerowe Mekki świata –7 miast dla rowerowych maniaków

dziewczynka na rowerze
źródło: www.copenhagenize.eu

Letnia pora sprzyja rowerowym wycieczkom. Dojeżdżamy rowerem do pracy, wybieramy się na krótką przejażdżkę po południu, jedziemy na wycieczkę rowerową po okolicy w weekend. A dlaczego nie spróbować rowerowych wakacji za granicą?  Nie chodzi tutaj wcale o wyciskanie siódmych potów na górskich alpejskich trasach, ale o alternatywę do tradycyjnego zwiedzania miast. Poczuj chłodny wietrzyk we włosach i zobacz topowe destynacje z perspektywy dwóch kółek. Zapewniamy, że nie będziesz żałował tej odmiany!Kocham jeździć na rowerze. Dojeżdżam rowerem do pracy okrągły rok, no może z wyjątkiem dni, w których na jezdni zalega pokrywa śnieżna. Jednak nie spotykam po drodze wielu rowerzystów. Na szczęście w wielu miastach Polski sieć ścieżek rowerowych powiększa się z roku na rok, co skłania coraz większą liczbę osób do zamiany fotela w samochodzie na siodełko roweru.
Daleko nam jednak do niektórych miast, w których transport zdominowany jest przez rowery. Lubię wracać myślami do czasu w którym mieszkałam w Danii,  królestwie rowerów, a w szczególności do Kopenhagi: ścieżki pokrywające praktycznie całą powierzchnię miast no i oczywiście tłumy rowerzystów z nich korzystające: matki z dziećmi, uczniowie, biznesmeni w garniturach.
Rowerowi maniacy, czy też chcecie poczuć prawdziwy „biking spirit”? To mamy dla Was kilka propozycji urlopowych wypadów do miast, w których królują rowery. Łapcie samolot, wypożyczcie rower miejski i poczujcie jak to jest być częścią rowerowego establishmentu ;) Szerokiej drogi (rowerowej)!

Kopenhaga – lider światowych rankingów rowerowych

Kopenhaga to światowy trendsetter rowerowych rozwiązań. To tutaj powstały pierwsze autostrady rowerowe z bezkolizyjnymi skrzyżowaniami, to tutaj 50% mieszkańców dojeżdża do pracy rowerem. Kopenhaga opracowała również specjalne „Jak dojadę” dedykowane cyklistom.Ta aplikacja pozwala wybrać trasę w zależności od tego jak szybko chcemy dojechać, ze względu na bezpieczeństwo trasy (np. trasy z małym ruchem samochodowym czy skrzyżowania bezkolizyjne), a nawet ze względu na poziom hałasu drogowego.
 
kopenhaga
Rowery są bardzo popularne w Kopenhadze.
wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy