Robert De Niro przyłapany
Ekologia.pl Wiadomości Ciekawostki przyrodnicze Robert De Niro przyłapany

Robert De Niro przyłapany

Fot.:
Fot.: NOAA<br>
W londyńskich restauracjach Nobu (sieć należy do Roberta de Niro) serwuje się gatunek ryby zagrożony wyginięciem. Proceder, za pomocą badań DNA, zdemaskowali aktywiści Greenpeace.

Jak zareagował personel restauracji? Po zapoznaniu się z zarzutami główny menadżer obiecał, że w karcie dań pojawi się ostrzeżenie o niskiej populacji tuńczyka błękitnopłetwego…

Jeśli sławny aktor jest rozsądnym szefem, szybko zrobi porządek w kadrach. Ludzie odpowiedzialni za incydent powinni ponieść konsekwencje. Jest szansa, że tak się stanie. Wizerunek aktora ma bowiem realne przełożenie na jego popularność, a co za tym idzie na zyski z produkcji filmowych. Do tego należy doliczyć straty restauracji. Wielu klientów z pewnością ominie miejsce, które wymiernie przyczynia się do degradacji środowiska.

Zagrożony gatunek tuńczyka, jest specjałem japońskich kucharzy. Argumenty kulinarne nie mogą być jednak najważniejsze. W ostatnich latach nastąpiły spadki populacji tuńczyka w Morzu Śródziemnym i na Wschodnim Atlantyku. Przyczyną są zarówno połowy komercyjne, jak i turystyczne. Naukowcy apelują o ich natychmiastowe ograniczenie.

Źródło: Planetsave
4.9/5 - (17 votes)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments