Wtorek 05.10.2021

Donald Trump obawia się, że przejście na weganizm zabije jego komórki mózgowe

Ujawniono powód, dla którego były prezydent Donald Trump odmówił udziału w inicjatywie, której celem byłoby przekazanie miliona dolarów na cele charytatywne. Winne były obawy dotyczące diet roślinnych i ich wpływ na ogólne zdrowa, a głównie na mózg.Evan El-Amin / Shutterstock.comfot. Evan El-Amin / Shutterstock.com

W 2019 roku globalna organizacja charytatywna Million Dollar Vegan rzuciła Trumpowi wyzwanie, by ten przeszedł na weganizm na 30 dni. W zamian fundacja przekaże milion dolarów dla organizacji, która wspiera weteranów wojennych.

Trump odrzucił ofertę, obawiając się, że dieta wegańska źle wpłynie na jego mózg.
Była sekretarz prasowa Białego Domu Stephanie Grisham opublikowała niedawno książkę opisującą jej doświadczenia z ówczesnym prezydentem. Grisham wyjaśnia w książce, że zasugerowała udział w inicjatywie, ponieważ dzięki niej udałoby się „zebrać dużo pieniędzy na szczytny cel”. Według Grisham Trump odpowiedział: „Nie, nie. To miesza z chemią twojego ciała, twoim mózgiem… A jeśli stracę choć jedną komórkę mózgową, mam przerąbane”.

Neurolodzy Lekarze Ayesha i Dean Sherzai działający jako doradcy Million Dollar Vegan opowiedzieli wpływie diety na zdrowie mózgu. We wspólnym oświadczeniu napisali: „Istnieje wiele dowodów naukowych na to, że dobrze zaplanowana dieta roślinna jest najzdrowszą dietą dla mózgu, a populacje, które się do niej stosują, mają mniejsze ryzyko szeregu chorób mózgu, takich jak choroba Alzheimera choroba, udar i inne. Mają też lepszą pamięć i zdolność podejmowania decyzji”.

Naomi Hallum, dyrektor generalny Million Dollar Vegan, skomentowała: „Wiemy, że były prezydent uwielbia hot dogi, cheeseburgery i wiaderka smażonego kurczaka, ale jego ciało zdecydowanie nie”.

Odniosła się do rosnącej liczby badań stwierdzających, że ci, którzy spożywają przetworzone i czerwone mięso, są bardziej narażeni na komplikacje zdrowotne. Może to obejmować cukrzycę, zawały serca, udary, demencję i raka.

„Trump uważa, że spożywanie większej ilości pełnowartościowych produktów pochodzenia roślinnego, takich jak produkty pełnoziarniste, owoce i warzywa, zamiast Big Maców przez 30 dni, spowoduje bałagan w jego mózgu jest dziwaczne” – kontynuował Hallum.
Ekologia.pl (JSz)
Ocena (5.0) Oceń: