III edycja EduPak Polska zakończona
Ekologia.pl Wydarzenia Akcje III edycja EduPak Polska zakończona

III edycja EduPak Polska zakończona

Nagrody, dyplomy i puchary zostały wręczone! Na Targach Edukacyjnych w Poznaniu uhonorowano Laureatów III edycji projektu edukacyjno-ekologicznego EduPak Polska 2019/2020. Pokazano także prace wszystkich uczestników na specjalnie zorganizowanej wystawie. Na konkurs wpłynęły 353 zgłoszenia z 62 placówek oświatowych z Wielkopolski. Łącznie wzięło w nim udział 403 uczniów z przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

projekt edu-pak

Laureaci wraz z Nauczycielami ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Śremie.fot.materiały prasowe

III edycja EduPak Polska, która rozpoczęła się jeszcze w listopadzie 2019 roku Konferencją i Warsztatami dla blisko 100 pedagogów z całej Wielkopolski, zakończyła się pełnym emocji, radości i uśmiechów uroczystym wręczeniem nagród w konkursie plastycznym, którego głównymi hasłami były: segregacja odpadów, recykling szkła, butelkoman i zero waste. Laureaci wyszli z wymarzonymi prezentami, a uczestnicy, jak również zwiedzający Targi Edukacyjne mogli obejrzeć wszystkie prace podczas wystawy konkursowej.  

Nagrody zostały wybrane przez samych Laureatów i zakupione dzięki wsparciu Partnerów EduPak Polska: Remondis Sanitech Poznań, Aquanet, GOAP-Zakład Zagospodarowanie Odpadów, Ardagh Group, Rekopol i Lidl Polska. Ich wręczenie było ogromnym przeżyciem dla młodych  konkursowiczów, nauczycieli oraz rodziców, którzy, poza nagrodami, otrzymali dyplomy i puchary od Prezydenta Miasta Poznania, honorowego patrona  III edycji EduPak Polska.

Na ceremonię zaproszeni zostali przedstawiciele wszystkich placówek oświatowych, które wzięły udział w konkursie. Po wręczeniu nagród każda ze szkół odebrała tekturowe kosze do segregacji odpadów oraz sadzonki drzew ufundowane przez Partnerów projektu: Smurfit Kappa Polska oraz Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Poznaniu.

Naszym celem jest edukacja i pokazywanie dzieciom, ale też nauczycielom i rodzicom, że dokonując małych zmian w naszym codziennym życiu, wpływamy globalnie na to, co dzieje się z naszą planetą. Po raz kolejny zgłosiła się rekordowa ilość uczestników z wielkopolskich placówek oświatowych, co motywuje nas do dalszych działań. Choć nagrodzić mogliśmy tylko najlepszych, to w całym projekcie wygrali wszyscy. – przekazała Barbara Maciałczyk, kierownik marketingu Ardagh Group, reprezentująca Friends of Glass w Polsce – organizatora EduPak Polska.


źródło: materiały prasowe

4.6/5 - (14 votes)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments