Jak miasta wspierają mieszkańców i lokalny biznes w kształtowaniu ekologicznych postaw? Sprawdź podczas konferencji Eko- wyzwania
Ekologia.pl Wydarzenia Konferencje Jak miasta wspierają mieszkańców i lokalny biznes w kształtowaniu ekologicznych postaw? Sprawdź podczas konferencji Eko wyzwania

Jak miasta wspierają mieszkańców i lokalny biznes w kształtowaniu ekologicznych postaw? Sprawdź podczas konferencji Eko wyzwania

Przed nami kolejna, dwunasta z cyklu, konferencja Eko wyzwania, która powstała z myślą o tworzeniu platformy wymiany myśli, doświadczeń w szeroko rozumianej ekologii między biznesem, samorządem, nauką i organizacjami samorządowymi. Eko Wyzwania to prelekcje, debaty, panele dyskusyjne oraz networking. Tym razem inspiracją był  profesor Szymon Malinowski, bohater głośnego filmu „Można panikować”

ekowyzwania

grafika: materiały prasowe
W XII edycji konferencji, 22 września we Wrocławiu,  gościem specjalnym będzie prof. Szymon Malinowski – bohater filmu „Można panikować” analityk, fizyk jądrowy, autor książek budzących ogromne zainteresowanie i traktujących o transformacji energetycznej  i klimatycznej o globalnym zasięgu. Uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać porywającego wykładu profesora a także zadać mu pytania.  

W konferencji wezmą udział prezydenci dolnośląskich miast, burmistrzowie, wójtowie oraz urzędnicy zajmujący się tematami ekologii, gospodarki odpadami oraz eksperci z różnych dziedzin. O zmianach klimatycznych w kontekście  wód powierzchniowych mówić będzie  Sylwia Horska-Schwarz z Polskiego Związku Firm Deweloperskich, o wodzie, z innej perspektywy rozprawiać będzie  specjalista z MPWiK z Wrocławia. Wizję elektromobilności przedstawi ekspert z Mazda Grupa Wróbel, na fotowoltaikę i zagadnienia z nią związane spojrzymy z perspektywy Strefy Energii, a na sprawy związane z gospodarką  odpadami rzuci nowe światło Eko Partner Recykling. Nie zabraknie tematów związanych z finansowaniem ekologicznych pomysłów, warto będzie wsłuchać się z także w wystąpienie eksperta z WFOŚiGW z Wrocławia.

Podczas XII Eko wyzwań  firmy i samorządy będą prezentować wiedzę opartą na analizie sytuacji obecnej, zagrożeniach ale i szansach, zmianach prawnych i wytycznych stawianych Polsce. Przedstawione zostaną zagadnienia dotyczące wsparcia- również finansowego dla ekologicznych pomysłów i inwestycji z ramienia samorządów, rządu i instytucji względem potrzeb zarówno mieszkańców gmin polskich jak i biznesu, dla którego rozwój i inwestycje ekologiczne stają się priorytetem.

Uczestnicy znajdą odniesienie do wielu płaszczyzn tj.: budownictwa, termomodernizacji, OZE i ogrzewania, gospodarki wodno-kanalizacyjnej, GOZ. Eko wyzwania poruszą sprawy związane z  jakością powietrza, suszą i kwestie dostosowania się miast do zmian klimatu w kontekście sytuacji klimatycznej. Jakie zmiany zaszły, po kilkuletnich działaniach (samorządowych, biznesowych, naukowych) w odniesieniu do zanieczyszczeń powietrza, transformacji i efektywności energetycznej oraz planowania i zagospodarowania przestrzennego, a także gospodarki odpadami i recyklingu?

Konferencja podejmie  wyzwania i problemy ekologiczne, klimatyczne o zasięgu globalnym,  ale i tym dotyczącym Polski. Efektem Eko wyzwań, jak przy każdej z edycji, będą  wnioski, określone płaszczyzny do współpracy dla największych problemów ekologicznych i sprecyzowane rozwiązania dla tychże wyzwań w odniesieniu do polskich realiów, które muszą być wdrażane w życie od zaraz. Eko wyzwania nie dadzą gotowych recept, ale może będziemy jako społeczeństwo bliżej odpowiedzi na pytanie czy mamy szansę zapobiec katastrofie klimatycznej i nie panikować?

Termin: 22 września ( wtorek ) 2020 r., w godzinach 10.00-15.30
Miejsce: Hotel Terminal, ul. Rakietowa 33, Wrocław

Szczegóły na stronie https://www.ekowyzwania.pl oraz www.ekopraktyczni.pl

źródło: materiały prasowe

4.6/5 - (17 votes)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments