Jak miasta wspierają mieszkańców i lokalny biznes w kształtowaniu ekologicznych postaw? Sprawdź podczas konferencji Eko wyzwania
Przed nami kolejna, dwunasta z cyklu, konferencja Eko wyzwania, która powstała z myślą o tworzeniu platformy wymiany myśli, doświadczeń w szeroko rozumianej ekologii między biznesem, samorządem, nauką i organizacjami samorządowymi. Eko Wyzwania to prelekcje, debaty, panele dyskusyjne oraz networking. Tym razem inspiracją był profesor Szymon Malinowski, bohater głośnego filmu „Można panikować”
W konferencji wezmą udział prezydenci dolnośląskich miast, burmistrzowie, wójtowie oraz urzędnicy zajmujący się tematami ekologii, gospodarki odpadami oraz eksperci z różnych dziedzin. O zmianach klimatycznych w kontekście wód powierzchniowych mówić będzie Sylwia Horska-Schwarz z Polskiego Związku Firm Deweloperskich, o wodzie, z innej perspektywy rozprawiać będzie specjalista z MPWiK z Wrocławia. Wizję elektromobilności przedstawi ekspert z Mazda Grupa Wróbel, na fotowoltaikę i zagadnienia z nią związane spojrzymy z perspektywy Strefy Energii, a na sprawy związane z gospodarką odpadami rzuci nowe światło Eko Partner Recykling. Nie zabraknie tematów związanych z finansowaniem ekologicznych pomysłów, warto będzie wsłuchać się z także w wystąpienie eksperta z WFOŚiGW z Wrocławia.
Podczas XII Eko wyzwań firmy i samorządy będą prezentować wiedzę opartą na analizie sytuacji obecnej, zagrożeniach ale i szansach, zmianach prawnych i wytycznych stawianych Polsce. Przedstawione zostaną zagadnienia dotyczące wsparcia- również finansowego dla ekologicznych pomysłów i inwestycji z ramienia samorządów, rządu i instytucji względem potrzeb zarówno mieszkańców gmin polskich jak i biznesu, dla którego rozwój i inwestycje ekologiczne stają się priorytetem.
Uczestnicy znajdą odniesienie do wielu płaszczyzn tj.: budownictwa, termomodernizacji, OZE i ogrzewania, gospodarki wodno-kanalizacyjnej, GOZ. Eko wyzwania poruszą sprawy związane z jakością powietrza, suszą i kwestie dostosowania się miast do zmian klimatu w kontekście sytuacji klimatycznej. Jakie zmiany zaszły, po kilkuletnich działaniach (samorządowych, biznesowych, naukowych) w odniesieniu do zanieczyszczeń powietrza, transformacji i efektywności energetycznej oraz planowania i zagospodarowania przestrzennego, a także gospodarki odpadami i recyklingu?
Konferencja podejmie wyzwania i problemy ekologiczne, klimatyczne o zasięgu globalnym, ale i tym dotyczącym Polski. Efektem Eko wyzwań, jak przy każdej z edycji, będą wnioski, określone płaszczyzny do współpracy dla największych problemów ekologicznych i sprecyzowane rozwiązania dla tychże wyzwań w odniesieniu do polskich realiów, które muszą być wdrażane w życie od zaraz. Eko wyzwania nie dadzą gotowych recept, ale może będziemy jako społeczeństwo bliżej odpowiedzi na pytanie czy mamy szansę zapobiec katastrofie klimatycznej i nie panikować?
Termin: 22 września ( wtorek ) 2020 r., w godzinach 10.00-15.30
Miejsce: Hotel Terminal, ul. Rakietowa 33, Wrocław
Szczegóły na stronie https://www.ekowyzwania.pl oraz www.ekopraktyczni.pl
źródło: materiały prasowe








