Kupujesz meble Visby – sadzisz drzewa!
Ekologia.pl Wydarzenia Akcje Kupujesz meble Visby – sadzisz drzewa!

Kupujesz meble Visby – sadzisz drzewa!

Z inicjatywy firmy Visby, polskiego producenta mebli drewnianych, została zorganizowana Akcja na rzecz polskich drzew! Każde zamówienie na meble VISBY na stronie www.visby.pl oznacza posadzenie jednego drzewa w Parku Narodowym Gór Stołowych.

Źródło: Materiały prasowe Visby

Źródło: Materiały prasowe Visby

30 października 2020r. wspólnie z Fundacją Aeris Futuro na obszarze Parku posadzono już 1000 jodeł. Fundacja  prowadzi statutową działalność ekologiczną, a w szczególności Program CZAS NA LAS polegający na sadzeniu drzew w celu neutralizacji dwutlenku węgla, wpisujący się w ogólnoświatową strategię przeciwdziałania zmianom klimatu i zwiększania lesistości.

W wyniku działalności gospodarczej człowieka ekosystem Parku został w dużym stopniu przekształcony. W tym momencie aktywna działalność człowieka  może przyspieszyć przywrócenie jego dawnego naturalnego charakteru. Dlatego VISBY postanowiło działać mobilizując swoich Klientów do niesienia realnej pomocy i wsparcia Dziedzictwa Kulturowego Gór Stołowych z myślą o przyszłych pokoleniach.

Plan działania jest prosty: kupujesz Visby – sadzisz drzewo!

Każdy uczestnik Akcji otrzymuje specjalny Certyfikat CZAS NA LAS podpisany przez Prezesa Fundacji Aeris Futuro w dowód uznania za posadzenie 1 drzewa.

Brawo dla firm wspierających zrównoważoną gospodarkę leśną! Aż miło popatrzeć – FILM

Źródło: Materiały prasowe Visby
Artykuł sponsorowany
4.9/5 - (11 votes)
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments

Super inicjatywa ! W 100% popieram !