Napisz do TESCO w sprawie zagrożonych gatunków!
Ekologia.pl Wydarzenia Akcje Napisz do TESCO w sprawie zagrożonych gatunków!

Napisz do TESCO w sprawie zagrożonych gatunków!

Fot. Greenpeace
Fot. Greenpeace

Aż 75% łowisk jest nadmiernie eksploatowanych, a ponad 90% populacji dużych ryb drapieżnych zostało zupełnie przetrzebione. Organizacja Greenpeace apeluje do zarządu TESCO o jak najszybsze wycofanie ze sprzedaży zagrożonych gatunków ryb i przyjęcie zrównoważonej strategii zaopatrywania w produkty rybne. Napisz do TESCO! Domagaj się ochrony zagrożonych gatunków!

Morza – najbardziej różnorodne biologicznie ekosystemy świata, przez wieki uważane były za niewyczerpywane źródła zasobów. Obecnie, na skutek niezrównoważonej gospodarki morskiej, nadmiernych połowów i hodowli mających niszczący wpływ na środowisko, znajdują się na krawędzi katastrofy.

Tymczasem na półkach sklepów sieci TESCO można znaleźć aż 10 z 13 gatunków morskich, które znajdują się na Czerwonej Liście Greenpeace.

Czas pozbyć się zagrożonych gatunków morskich z półek sklepowych. Napisz petycję do TESCO Polska, aby wprowadziło zrównoważoną strategię zaopatrywania sklepów w produkty rybne oraz do końca bieżącego roku wycofało się z handlu gatunkami zagrożonymi.

https://greenpeace.pl/tesko/petycja.html

Źródło: Greenpeace

4.7/5 - (14 votes)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments