Standardy postępowania z drzewami w mieście - wskazania do specyfikacji istotnych warunków zamówienia - webinarum
Ekologia.pl Wydarzenia Konferencje Standardy postępowania z drzewami w mieście – wskazania do specyfikacji istotnych warunków zamówienia – webinarum

Standardy postępowania z drzewami w mieście – wskazania do specyfikacji istotnych warunków zamówienia – webinarum

Standardy postępowania z drzewami w mieście mają na celu usystematyzowanie podstawowej wiedzy zawodowej z zakresu projektowania, wykonywania i pielęgnacji terenów zieleni miejskiej. Mogą stanowić jedno z narzędzi umożliwiających realizację sprawnego zarządzania systemem zieleni miejskiej w danym mieście.

drzewa

fot. shutterstock
Wiele z miast ma już swoje standardy kształtowania zieleni, inni zastanawiają się nad ich wprowadzeniem. Po co komu standardy? Pomysł i jego późniejsza realizacja to nie patent na samo dokształcanie pracowników zajmujących się zielenią, ale sposób na dotarcie do szerokiego grona urzędników i wykonawców realizujących inwestycje przede wszystkim na zlecenie miasta.

W programie webinarium omówimy:
1) poprawę warunków siedliskowych,
2) stymulacja mechanizmów obronnych,
3) cięcia drzew w różnym wieku i o różnej funkcji,
4) wzmocnienia mechaniczne i podpory.

Prowadzący: dr inż. Edyta Rosłon – Szeryńska, SGGW Warszawa
architekt krajobrazu,  ekspert w zakresie diagnostyki i zarządzania drzewami w mieście, biegła sądowa, twórczyni metody identyfikacji drzew zagrażających bezpieczeństwu. Współautorka Standardów Kształtowania Zieleni Warszawy i Polityki Ochrony Drzew dla m.st. Warszawy. Autorka licznych publikacji i ekspertyz dotyczących zieleni.

W trakcie wykładu będzie można zadawać pytania na czacie. Każdy Uczestnik otrzyma materiały szkoleniowe – prezentację ze spotkania.

Formularz rejestracji z informacjami organizacyjnymi do pobrania pod linkiem
https://dendros.pl/ogolne/webinarium-z-cyklu-drzewa-w-miescie-wiedza-od-a-do-z-cz-4-standardy-postepowania-z-drzewami-w-miescie-standardy-postepowania-z-drzewami-w-miescie-wskazania-do-specyfikacji-istotnych-warunkow-zam.html

kiedy: 14.12.2020r. (poniedziałek)
gdzie: Platforma Click Meeting – godz. 10-14

źródło: materiały organizatora

4.7/5 - (10 votes)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments