Do sklepów Lidl Polska trafiła ekologiczna odzież... z fusów
Ekologia.pl Kobieta Moda Do sklepów Lidl Polska trafiła ekologiczna odzież… z fusów

Do sklepów Lidl Polska trafiła ekologiczna odzież… z fusów

W ofercie sklepów Lidl Polska pojawiły się bluzy, koszulki i dresowe spodnie wykonane z bardzo niezwykłego materiału. Ekologiczne ubrania zostały zrobione z… fusów po kawie.

Bluzy wykonane z fusów po kawie, źródło: Lidl Polska

Bluzy wykonane z fusów po kawie, źródło: Lidl Polska

Fusy po kawie mogą być cennym produktem, a nie odpadem. Z tego, co zostaje na dnie filiżanki, można wyprodukować na przykład ubrania. Firma Lidl Polska wprowadziła właśnie do swojej oferty ubrania sportowe Crivit w dwóch wariantach kolorystycznych – czarnym i  beżowym, które są wykonane z fusów po kawie.

Trudno w to uwierzyć, ale fusy bez problemu można poddać recyklingowi, w wyniku którego powstają elementy włókna. Materiał wyprodukowany w ten sposób jest nie tylko przyjazny dla środowiska, ale również praktyczny: ogranicza nieprzyjemne zapachy i dobrze odprowadza wilgoć. Jest też bardzo wygodny i idealnie nadaje się dla osób uprawiających sport.

Ubrania sportowe marki Crivit uszyto nie tylko z fusów, ale także wysokogatunkowego elastanu LYCRA, dzięki któremu idealnie przylegają do sylwetki. Zawartość włókien pochodzących z recyklingu potwierdza certyfikat Recycled Claim Standard.

Ekologia.pl (JSz)
4.8/5 - (13 votes)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments