Dziecko połknęło baterię? Miód może uratować życie

Mała, okrągła, płaska bateria to szczególne zagrożenie dla dzieci. Dlaczego? Bo ze względu na swój rozmiar jest łatwa do połknięcia. Gdy pojawi się w żołądku dziecka, może doprowadzić do poważnych powikłań zdrowotnych, a w konsekwencji do śmierci. Co zrobić, gdy dziecko połknie baterie? Należy niezwłocznie udać się do szpitala. Ale zanim dotrzemy do profesjonalnej pomocy lekarskiej możemy podać dziecku miód. Ten słodki, lepki płyn może ograniczyć groźne dla życia obrażenia, spowodowane przez zawarte w miniaturowych bateriach żrące substancje – informuje pismo „The Laryngoscope”.pixabay.compixabay.com

Najmłodsi najczęściej połykają fragmenty zabawek lub guziki. Jednak największe niebezpieczeństwo pojawia się, gdy dziecko połknie baterie. Baterie guzikowe, które służą do zasilania wielu urządzeń, są małe i wyglądają jak cukierki. Dlatego niektóre dzieci, myląc je ze słodyczami, wkłada je do buzi i połyka.

„Rocznie w Stanach Zjednoczonych 2500 dzieci połyka baterie. W porównaniu z poprzednią dekadą 12-krotnie wzrosła liczba zgonów z tego powodu” ‒ powiedział dr Ian N. Jacobs z Children's Hospital of Philadelphia (CHOP).

Po połknięciu baterii dziecko może skarżyć się na ból gardła, kaszel i gorączkę. Mogą to jednak być objawy wielu chorób, co oznacza, że rodzice nie zawsze zdają sobie sprawę, że ich pociecha połknęła śmiercionośną baterię.

Jeżeli już dojdziemy to tego, co jest przyczyną dolegliwości trzeba działać szybko. Im dłużej akumulator znajduje się w organizmie dziecka, tym więcej może powodować szkód. Mogą pojawić się ciężkie powikłania, takie jak perforacja przełyku, paraliż strun głosowych i nadżerka dróg oddechowych i uszkodzenie tkanek. Wymuszone wymioty wcale nie są dobrym rozwiązaniem. Ważna jest szybka pomoc.
Ocena (5.0) Oceń:

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy