Ruszamy w Polskę – kierunek Suwalszczyzna!
Ekologia.pl Styl życia Podróże Ruszamy w Polskę – kierunek Suwalszczyzna!

Ruszamy w Polskę – kierunek Suwalszczyzna!

www.basniowasuwalszczyzna.pl
/www.basniowasuwalszczyzna.pl

Chciałbyś chociaż raz zobaczyć plenery jak z filmu „Opowieści z Narnii”? Taka jest właśnie Suwalszczyzna − nieskażona masową turystyką prawdziwa perła na turystycznej mapie Polski. Co Suwalszczyzna ma do zaoferowania? Baśniowy Szlak, wyprawy z Paszportem Wędrowca i inne produkty turystyczne z bogatej oferty tego regionu przekonają Cię dlaczego warto wybrać się na Suwalszczyznę na rodzinny wypoczynek.

Suwalszczyzna to przede wszystkim walory naturalne Suwalskiego Parku Krajobrazowego czy Wigierskiego Parku Narodowego. Baśniowe krajobrazy zachęcają do ich odkrywania, a tajemnicze jeziora, rzeki i wzgórza Jaćwingów (dawnych mieszkańców tych ziem) do korzystania z bogatej oferty turystyki aktywnej. Spływy kajakowe Czarną Hańczą, Rospudą, Kanałem Augustowskim czy kilkanaście tematycznych tras rowerowych − to tylko niektóre z propozycji aktywnego spotkania z dziewiczą naturą Suwalszczyzny – krainy jak baśń. Cały pobyt zaplanować można korzystając z turystycznego planera przygotowanego przez Suwalską Izbę Rolniczo-Turystyczną, dostępnego pod adresem www.planer.turystyka.pl

Co poza tym ma do zaoferowania Suwalszczyzna. W tym roku hitem regiony mają być Wioski Bajek, jako przystanki na Baśniowym Szlaku. Każdej z siedmiu wiosek przewodzi inny temat i inny patron, a we wszystkich tych niezwykłych miejscach dzieci, młodzież i całe rodziny poprzez zabawę, warsztaty i animacje odkryją niezwykłe piękno tutejszej przyrody, bogactwo historii pogranicza, legend i tradycji Suwalszczyzny.

Pierwsza na Baśniowym Szlaku − Wioska Wesołych Wędrowców – zainspirowana została postacią Janka Wędrowniczka − bohatera utworu Mari Konopnickiej „O Janku Wędrowniczku”.

Tutaj wspólnie z krasnoludkiem Podziomkiem będzie można podążać śladami książkowej wędrówki Janka, poznając jednocześnie zwyczaje i zagadki z życia wsi, sztukę wytwarzania mąki i łowienia ryb oraz sporo tajemnic meteorologii, w tym największy tradycyjny termometr (265 cm), zgłoszony do Księgi Rekordów Guinessa. A wszystko to w urozmaiconej „ręką rzeźbiarza-lądolodu” przestrzeni przy Ośrodku Maniówka (Nowa Wieś k/Suwałk).

− Już w weekend majowy zaprosimy gości do Wioski Dwóch Mistrzów w Puńsku, Wioski Darów Lasu w Kopcu (w Puszczy Augustowskiej) i Zaułka Krasnoludków w Suwałkach, a od czerwca zapraszamy do wszystkich 7 wiosek bajek – mówi Elżbieta Niedziejko, prezes Suwalskiej Izby Rolniczo-Turystycznej. − szczególnie polecamy rodzinne zwiedzanie z Paszportem Wędrowca, dzięki któremu nie przegapicie ciekawych miejsc na całej Suwalszczyźnie, zbierzecie pamiątkowe pieczęcie i nagrody, a amatorzy odkrywania tajemnic wezmą udział w questach, czyli specjalnie przygotowanych grach terenowych − dodaje prezes Niedziejko.

4.6/5 - (12 votes)
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments

Wspaniałe atrakcje:) Warto pomyśleć o Suwałkach planując urlop:)