Trzmiel kamiennik (Bombus lapidarius)

Występowanie
Trzmiel kamiennik zamieszkuje niemal całą Europę, od Wysp Brytyjskich, Francji i Hiszpanii na zachodzie, po zachodnią Rosję na wschodzie oraz północną Skandynawię na północy i Morze Śródziemne na południu. Najliczniej występuje w klimacie umiarkowanym. W Polsce wszędzie pospolity.
Budowa
Trzmiel kamiennik ma duże, złożone oczy. Aparat gębowy gryząco-liżący. Ciało krępe, gęsto porośnięte włoskami, prawie całe czarno owłosione. Ostatnie segmenty odwłoka purpurowe lub rudoczerwone. Samce posiadają na przodzie tułowia żółty pierścień. Tułów dobrze rozwinięty. Pierwszy segment odwłoka zlany z tułowiem. Tułów wyposażony w dwie pary błoniastych skrzydeł, tylne skrzydła są mniejsze od przednich. U samic golenie tylnych nóg przekształcone w koszyczek. W gnieździe występują trzy kasty różniące się nieznacznie wyglądem. Są to królowe i samce (osobniki zdolne do rozrodu) oraz robotnice (są to znacznie mniejsze, nierozwinięte płciowo samice).
Bardzo wartościowy artykuł, proszę napisać więcej informacji, jak przyciągnąć trzmiele do ogrodu i sprawić by się zadomowiły, te pryzmy z kamienia duże mają być?