Konferencja Klimat dla Europy już dziś
Ekologia.pl Wydarzenia Konferencje Konferencja Klimat dla Europy już dziś

Konferencja Klimat dla Europy już dziś

9 listopada 2020 r. od godz. 17:00 odbędzie się XIV Ogólnopolska Konferencja Naukowa Społeczności Centrum Europejskiego Uniwersytetu Warszawskiego: “KLIMAT DLA EUROPY: Jak zmiany klimatyczne wpłyną na naszą przyszłość?”.

konferencja

grafika: materiały prasowe
Rozprzestrzeniająca się epidemia koronawirusa znacząco zmieniła kształt całego świata. Jednak nieodłącznym tematem przez cały czas jest kwestia coraz liczniejszych susz i pożarów, powodzi oraz zmniejszających się zasobów wodnych.

O problemie zmian klimatycznych mówią wszyscy – od Grety Thunberg, przez prezesów największych korporacji, do głów państw z G8. Ciężko jednak znaleźć kogoś, kto powie – najpierw klimat potem PKB, migracje, handel. A jednak źródła podają, że średnia temperatura Ziemi wzrosła już o ponad 1°C od czasów rewolucji przemysłowej i według większości prognoz nie powinniśmy oczekiwać jej spadku. Liczne katastrofy klimatyczne mają wpływ nie tylko na przyrodę, ale również na sytuację społeczno-ekonomiczną wszystkich państw.

Konferencja odbędzie się w formule online, gdzie każdy widz i gość będzie mógł w niej uczestniczyć z dowolnego miejsca z dostępem do internetu nie narażając przy tym zdrowia swojego oraz innych.

Wśród prelegentów znajdują się m.in.:
• Szymon Malinowski, profesor nauk fizycznych i nauk o Ziemi
• Małgorzata Golińska, sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska
• Mirosław Proppe, prezes zarządu WWF Polska
• Marek Prawda, Dyrektor Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce

Wraz z zaproszonymi ekspertami zastanowimy się jaki zmiany klimatyczne wywrą wpływ na Europę i świat, również w obliczu napięć społecznych, politycznych i ekonomicznych.
Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1021195894971755

źródło: materiały prasowe

4.6/5 - (12 votes)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments