Etiopia posadziła 350 mln drzew. I to w ciągu jednego dnia!
Ekologia.pl Wiadomości Ciekawostki przyrodnicze Etiopia posadziła 350 mln drzew. I to w ciągu jednego dnia!

Etiopia posadziła 350 mln drzew. I to w ciągu jednego dnia!

W ciągu jednego dnia w Etiopii posadzono około 350 mln drzew. Akcja jest częścią kampanii ekologicznej, której założeniem jest posadzenie aż 4 mld rodzimych drzew do października 2019 roku.

fot. shutterstock

fot. shutterstock

Jak donosi Światowe Forum Ekonomiczne, na przełomie XIX i XX wieku tereny zalesione stanowiły prawie jedną trzecią powierzchni Etiopii

Dlatego powstał projekt „Green Legacy Initiative”, którego celem jest przeciwdziałanie skutkom wylesiania i zmian
klimatu w kraju podatnym na suszę.

Niektóre urzędy publiczne w Etiopii zostały zamknięte, aby umożliwić urzędnikom służby udział w przedsięwzięciu.
 
Minister innowacji i technologii Etiopii Getahun Mekuria napisał na Twitterze, że w ciągu 12 godzin posadzono ponad 350 milionów drzew.  Tym samym został pobity poprzedni rekord świata ustanowiony przez Indie w 2017 roku, kiedy wolontariusze posadzili 66 milionów drzew w ciągu 12 godzin.

To nie koniec wyzwania. Inicjatywa Green Legacy Initiative kontynuuje sadzenie, aż zostanie osiągnięty niebotyczny cel 4 miliardów nowych drzew do października 2019 roku.

Dr Dan Ridley-Ellis, szef centrum nauki o drewnie i technologii na Uniwersytecie w Napier w Edynburgu, powiedział: „Drzewa nie tylko pomagają łagodzić zmiany klimatu, pochłaniając dwutlenek węgla, ale mają także ogromne korzyści w walce z pustynnieniem i degradacją ziemi, szczególnie krajach, które mają problem z suszą. Zapewniają także żywność, schronienie, paliwo, paszę, lekarstwa, materiały i zaopatrzenie w wodę.”

Ekologia.pl
Bibliografia
  1. https://www.theguardian.com/world/2019/jul/29/ethiopia-plants-250m-trees-in-a-day-to-help-tackle-climate-crisis; 2019-08-01;
4.6/5 - (5 votes)
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments

A kiedy taka sama akcja w Polsce???