Jak zwalczyć cellulit? Domowe sposoby na cellulit na udach i pośladkach
Ekologia.pl Kobieta Uroda Walka z cellulitem – domowe sposoby czy zabiegi kosmetyczne?

Walka z cellulitem – domowe sposoby czy zabiegi kosmetyczne?

Od dłuższego czasu walczysz z cellulitem? Złe nawyki żywieniowe, zbyt ciasne ubrania, siedzący tryb życia, alkohol, kawa, papierosy – to wszystko przyczynia się do powstania cellulitu. Co zrobić, aby się pozbyć cellulitu? Domowe sposoby, masaże, zdrowa dieta i ćwiczenia – prezentujemy kilka sposobów, które skutecznie pomogą w walce z „pomarańczową skórką”.

fot. dreamstime

Fot. dreamstime
Spis treści


Z charakterystyczną „skórką pomarańczową” na udach, biodrach, brzuchu i ramionach ma problem 9 na 10 kobiet. Kiedy mamy złe nawyki żywieniowe, palimy papierosy, nosimy zbyt ciasne ubrania, prowadzimy siedzący tryb życia, często sięgamy po alkohol i wypijamy dziennie morze kawy, to ten problem może nas dopaść niezależnie od wieku. Jak walczyć z cellulitem? Jak skutecznie pozbyć się mało estetycznej „pomarańczowej skórki”?

Czym jest cellulit?

Komórki tłuszczowe znajdujące się w podskórnej tkance tłuszczowej przestają prawidłowo funkcjonować i powiększają się do znacznych rozmiarów, tworząc na skórze widoczne zgrubienia.

W początkowym etapie rozwoju cellulitu nie ma wyraźnych objawów zewnętrznych. Można rozpoznać go za pomocą testu skórnego, polegającego na uchwyceniu w palce fałdu skóry na udzie lub biodrze i ocenie czy pojawiają się na niej wgłębienia i wypukłości. W drugim stadium rozpoznawany jest już wizualnie podczas obserwacji skóry oświetlonej mocnym światłem. W trzecim stadium cellulitu, defekty skóry widoczne są gołym okiem nawet bez specjalnego oświetlenia.

Cellulit – zmora większości wszystkich kobiet

Za jedną z głównych przyczyn tego zjawiska podaje się zakłócenie równowagi hormonalnej organizmu. Musimy jednak zdawać sobie sprawę, że cellulit nie dotyczy jedynie pań w średnim wieku, kobiet w okresie ciąży lub przyjmujących hormonalne tabletki antykoncepcyjne. Cellulit dotyka około 80 proc. kobiet na całym świecie. Nawet nadwaga nie oznacza, że pojawi się pomarańczowa skórka.

Z medycznego punktu widzenia cellulit (ganoid lipodystrophy, GLD) to choroba metaboliczna, która jest efektem nieprawidłowego funkcjonowania układu limfatycznego. Choroba ta powoduje, że w komórkach tłuszczowych odkładają się produkty przemiany materii , które powinny zostać wydalone z organizmu. Komórki tłuszczowe znajdujące się w tzw. podskórnej tkance tłuszczowej powiększają się do znacznych rozmiarów, tworząc na skórze widoczne zgrubienia w postaci guzków, które tworzą tzw. „pomarańczową skórkę”.

fot. Lanzi/Wikipedia CC

By SUNBEAM VISION (SUNBEAM VISION) [CC-BY-SA-2.5], via Wikimedia Commons

By Eva Rinaldi from Sydney Australia [CC BY-SA 2.0], via Wikimedia Commons

Sposoby na cellulit – jak pozbyć się pomarańczowej skórki?

Firmy kosmetyczne prześcigają się w wymyślaniu skutecznych specyfików, które mają za zadanie zmniejszenie obwodów bioder, brzucha czy też ud już po pierwszym tygodniu stosowania.  Do takich informacji powinnyśmy podchodzić z rezerwą, ponieważ zwalczenie cellulitu to złożony proces, który wymaga czasu. Poza tym trzeba wziąć pod uwagę, że takie cudowne środki oferowane przez firmy kosmetyczne uszczuplą nie tylko obwód ud, ale i nasz portfel. A przecież istnieją domowe, tanie i skuteczne sposoby na pozbycie się cellulitu, o których piszemy w dalszej części artykułu.


Sposoby na cellulit  – dieta
Od czego w takim razie zacząć walkę z cellulitem? Domowe sposoby walki z cellulitem rozpocznij od zastosowania odpowiedniej diety, która zapewni prawidłową przemianę materii. Powinny się w niej znaleźć: warzywa, owoce, kiełki, kasze, chude ryby, ciemne pieczywo, czyli produkty bogate w witaminy, mikroelementy i błonnik. Do jadłospisu wprowadź również białe sery, tłuszcze roślinne i świeże zioła. Staraj się ograniczać do minimum sól, cukier i tłuszcze zwierzęce. Staraj się wystrzegać alkoholu, papierosów i ogranicz spożycie kawy. Pij za to dużo niegazowanej wody mineralnej, która pomaga w usuwaniu toksyn z organizmu. Przydatne w walce z cellulitem są także herbatki ziołowe, zawierające w składzie m.in. koper, skrzyp, brzozę, krwawnik.

Sposoby na cellulit – masaż limfatyczny
Każda z nas lubi być masowana. Nic nie zastąpi profesjonalnego masażu w salonie, ale ten wykonany własnymi rękami również może być skuteczny. Używamy do tego szorstkiej rękawicy, gąbki, lub ostrej szczotki. Miejsca objęte cellulitem powinnyśmy masować okrężnymi ruchami, jednocześnie ugniatając skórę. Zaczynamy od kostek, przesuwając się w górę nóg, pośladków, brzucha, aż do serca. Ma to na celu przesunięcie limfy wraz ze zbędnymi produktami przemiany materii. Masaż limfatyczny jest zabiegiem wspomagającym leczenie cellulitu i ma na celu pobudzenie właściwego funkcjonowania skóry. W domowych warunkach taki zabieg należy wykonywać przez 20-30 minut, zaraz po kąpieli.

Regularny masaż pozwoli usunąć cellulit, fot. dreamstime

Sposoby na cellulit – kofeina
Jak się okazuje kawa i cukier to nie tylko sposób na szybszą pobudkę, to także idealna metoda na poprawę wyglądu naszej skóry. Warto zwrócić uwagę, że to właśnie kofeina jest jednym z najczęściej spotykanych składników w kremach antycellulitowych. Kofeina ma właściwości wyszczuplające i ujędrniające, a w połączeniu ze słodkawym aromatem cynamonu działa rozgrzewająco na nasze ciało.


Peeling z fusów mielonej kawy działa wygładzająco, ziarenka cukru natomiast złuszczająco. Bardzo dobrze sprawdza się mieszanka fusów z kawy z balsamem do ciała oraz kilkoma kroplami olejku cynamonowego. Peeling warto połączyć z delikatnym masażem. Zabieg wykonywany, co najmniej 2 razy w tygodniu, przyniesie pierwsze rezultaty już po miesiącu.

Można też przygotować kawową maseczkę na cellulit. Oto przykładowy przepis na maseczkę kawową: 4 łyżki rozpuszczalnej kawy, 2 łyżki oliwy z oliwek, 4 łyżki cynamonu i 4 łyżki spirytusu. Powyższe składniki należy ze sobą zmieszać i tak powstałą maseczkę nakładamy na obszary zaatakowane przez pomarańczową skórkę i owijamy folią (dodatkowo można także założyć rajstopy). Maseczkę kawową zmywamy chłodną wodą po upływie 15-20 minut. Zabieg ten nie powinien być stosowany przez osoby, które mają wrażliwą, skłonną do alergii skórę.

Sposoby na cellulit – domowa endermologia
Endermologia to jeden z najpopularniejszych zabiegów antycellulitowych wykonywanych w profesjonalnych salonach kosmetycznych. Możemy wykonać również domową endermologię, oczywiście wprowadzając pewną modyfikację w zabiegu. Należy zaopatrzyć się w gumową bańkę (najlepiej chińską – dostępna w aptece w ilości 4 sztuk w komplecie, cena ok. 30zł). Do zabiegu potrzebna będzie również oliwka do ciała. Oliwką dokładnie smarujemy miejsce, które chcemy poddać zabiegowi, następnie zasysamy bańkę na skórze i przesuwamy w górę i w dół. Zabieg może być bolesny, dlatego na początku powinniśmy zassać małą powierzchnię skóry.

Z domowych sposobów walki z cellulitem jest to jeden z najskuteczniejszych zabiegów. Wykonywany systematycznie ok. 3x tygodniowo, daje widoczne rezultaty już po pierwszych kilku zabiegach. Masaż bańkami chińskimi powoduje rozbicie podskórnej tkani tłuszczowej, co wizualnie daje efekt wygładzenia skóry i zmniejszenia nierówności. Uwaga –  po zabiegu mogą wystąpić siniaki i wybroczyny podskórne, które po kilku dniach powinny ustąpić. Masaż bańkami chińskimi nie może być stosowany u osób, które mają problem z układem krążenia (żylaki, kruchość naczyń krwionośnych – pajączki).

Masaż chińską bańką można wykonać w domu, fot. dreamstime

fot. dreamstime

Jeśli domowe sposoby na cellulit zawodzą?

Jeżeli domowe sposoby nie przynoszą oczekiwanych efektów, najlepiej udać się do specjalisty. Nowoczesne salony oferują rozmaite zabiegi i metody walki z pomarańczową skórką. Jednym z efektywniejszych zabiegów jest masaż limfatyczny, który poprawia ukrwienie tkanek oraz wzmaga usuwanie produktów przemiany materii. Może być wykonywany z dużą częstotliwością, nawet codziennie, ale ograniczeniem oczywiście jest cena od 60 do 100 zł za 30 minutowy zabieg.


Dobre efekty daje też elektrostymulacja mięśni za pomocą prądów zmiennych. Jest to zabieg z użyciem prądów o małej i średniej częstotliwości. Ma on na celu: wspomaganie rozkładu tłuszczu i likwidację nadmiaru tkanki tłuszczowej, ujędrnienie skóry, pobudzenie produkcji kolagenu, wzmocnienie i naprężenie mięśni – aż do warstw głębokich. Zabieg nie jest zalecany dla osób z rozrusznikiem serca, padaczką. Z kolei pacjenci cierpiący na poważne dolegliwości neurologiczne oraz kardiologiczne powinni wcześniej skonsultować się z lekarzem. Ceny elektrostymulacji wahają się od 60 do 80 zł za 25-30 minutowy zabieg.

Zabiegi kosmetyczne na cellulit

W innych zabiegach antycellulitowych wykorzystywana jest tzw. uderzeniowa fala akustyczna. Zabieg polega na poddaniu obszaru ciała objętego cellulitem, wibracjom, które są generowane przez impulsy akustyczne. Przenikając do tkanki łącznej, powodują jej mechaniczne rozciąganie i relaksację. Mimo, ze fala uderzeniowa kierowana jest do wnętrza organizmu, jest bezpieczna dla skóry oraz organów wewnętrznych. Cena za zabieg to 150-200 zł za 60 minut. Przeciwwskazaniami do zabiegu są: rozrusznik serca, cukrzyca, choroby układu krążenia, choroby żylne, choroby skórne, niewydolność nerek oraz wątroby, a także jak przy większości zabiegów ciąża.

Jednym z najpopularniejszych zabiegów antycellulitowych jest endermologia. To nic innego jak masaż wykonywany mechanicznie. Masaż ten imituje ruchy masażystów wykorzystując jednocześnie zwiększoną siłę nacisku. Wykonanie zabiegu odbywa się przy wykorzystaniu specjalnej głowicy wyposażonej w dwie rolki, które są ruchome i pracują niezależnie. Dodatkowo prócz rolek głowica posiada komorę ssącą, która zasysa masowany fałd skóry. Intensywność podciśnienia jest indywidualnie dobierana, tak, aby zabieg nie był bolesny. Za 60 minutowy zabieg zapłacimy od 65 do 100 zł.

fot. dreamstime
Ekologia.pl
(Magda Mioduszewska, studentka Wyższej Szkoły Infrastruktury i Zarządzania w Warszawie na wydziale Kosmetologia)
Bibliografia
  1. Nieścior Mariusz, Mocne uderzenie w cellulit, Spa Inspirations, 1/2012 (7) styczeń/luty s.32;
  2. Zasoby internetowe;
4.7/5 - (15 votes)
Subscribe
Powiadom o
217 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Pomogły mi zabiegi endermologii, po nich prawie nie widać cellulitu a byłam na trzech wizytach, efekty sa świetne i polecam każdej z was. Ja chodzę do salony Mariposa w Warszawie https://endermologia-warszawa.pl/

mi się najlepiej sprawdza na cellulit masaż a la drenaż limfatyczna. zdecydowanie polecam osobom które mają problemy z naczynkami. przede wszystkim najlepsze jest to że jest skuteczne a też nie jest delikatne. sama nakładam do masażu nolicell jeszcze i jestem zadowolona z działania przy grudach.

bo można sobie samodzielnie robić automasaż, który jest drenażem limfatycznym. są tez urządzenia czyt. masażer kompresyjny, ale na takie cuda mnie niestety jeszcze nie stać. zwłaszcza jeżeli chodzi o takie lepsze marki. co do samego działania takiego masażu to polecam przy cellulicie o obrzękach na nogach. to jak się wykonuje to pokazują ludzie na youtube :) sama się uczyłam na nich. co do kremu to on świetnie redukuje lipidy, ujędrnia i napina skórę, pobudza mikrokrążenie i wzmacnia naczynia krwionośne, regeneruje, odżywia i przeciwdziała starzeniu się skóry.

Jak dokładnie wygląda masaż „a la drenaż limfatyczny” ??? ;>>> Poza tym krem do masażu co ciekawego sobą przedstawia pod kątem działania?

są jakieś badania potwierdzające skuteczność tego nolicell czy mam uwierzyć na słowo? xdd

Po pierwsze to: masaż typu autodrenaż można znaleźć na youtube. Sama też się w taki sposób uczyłam. Prędzej chodziłam też na masaże do salonu.
Po drugie: masz krem, który ma w sumie składniki, które działają m.in. w taki sposób, że redukują lipidy, ujędrniają, pobudzają mikrokrążenie i wzmacniają naczynka krwionośne, nawilżają, przeciwdziałają starzeniu się skóry. Dodatkowo jest info, ze 84% ankietowanych potwierdza, że krem ujędrnia skórę.

Masaż podciśnieniowy to najskuteczniejsza metoda likwidacji cellulitu. Osobiście polecam jego stosowanie. Efektem jest ujędrniona i uelastyczniona skóra, jest ona wygładzona i dobrze dotleniona. Po kilku takich zabiegach zauważysz, że cellulit został zredukowany a sylwetka zmieniła się na korzyść.https://www.esteticbodyface.pl/

To co robić tak naprawdę nie chcą się nabrać na puste obietnice i nie wydać przy tym nie wiadomo ile na coś co nie będzie działać, albo nie będzie miało nawet podstaw działać?

Domowe sposoby na mnie nie działały ale za to pomagają zabiegi endermologii, po nich prawie nie widać cellulitu a byłam na trzech wizytach, efekty są świetne. Ja chodzę do salony Mariposa w Warszawie https://endermologia-warszawa.pl/

Zabiegi są super, ale nie każdego stać na takie cuda zwłaszcza w czasie inflacji. Od siebie polecam darmowe zestawy treningowe na youtube, niedrogie diety które są skupione na warzywach, owocach, pełnoziarnistych produktach bez tłuszczu zbędnego i pustych węglowodanów. Jeszcze masaże, vialise jako serum na cellulit, zimne prysznice, picie większej ilości wody, peelingi czy body wrappingi i jest cacy. I większość z tego robi się praktycznie ZA DARMO.

Szczerze? Ciekawie składowo to się przedstawia. Nie spodziewałam się bogatego składu jeżeli chodzi o te serum na cellulit. Vialise mnie pozytywnie zaskoczył jeżeli chodzi o INCI. Tylko ciekawe że mało się o nim mówi. Pierwszy raz się tutaj z jego nazwą spotkałam a w sumie trochę recenzji poczytałam. Jest sporo nawet tego tyle, że… pierw trzeba o nim usłyszeć.

bluszcz pospolity, bylica, kofeina, algi, ruszczyk kolczasty, rutyna itp.jest bardzo dużo fajnych, ciekawych składników i świetnie ujędrniają.

czyli co tam jest ze składników ciekawego? jestem zielona w tych sprawach a słysze o tym serum już dłuższy czas i jestem ciekawa jak to ma działać i co tam jest.

ostatnio zaczelam robic sobie masaze dermarollerem czyli takim masazerem z igielkami takimi malutkimi. te serum co wymieniasz to nie znam ale sprawdzilam sklad i sama od siebie i jeszcze na lupie kosmetycznej i powiem wam ci wyglada mega ciekawie.

są jakieś badania potwierdzające skuteczność i w ogóle działanie tych składników w taki a nie inny sposób, hm?

Polecam żelazko w klinice sekrety piękna. Bardzo skuteczny zabieg na usunięcie cellulitu.

Zabiegi w Klinice Sekrety Piękna na cellulit polecam

Ja również polecam sekrety piękna.

Która kawa jest lepsza? W ogóle jest jakaś różnica pomiędzy zwykłą kawą a np. zieloną?

Sama nie posiadam go ale widze i sprawdzam wlasnie sklad na Lupie Kosmetycznej i cosDNA i pokazuje mi ze sklad tego serum wyglada solidnie. Oceny wysokie dostaje.

To są dwa inne składniki i oba są jak najbardziej pomocne przy usuwaniu cellulitu, więc najlepiej by było szukać obu jednocześnie, chociaż mi sama kofeina mocno pomaga przy ujędrnieniu ciała przy nakładaniu vialise lifting effects na przykładzie cellulitu na brzuchu i udach, ale też na ramionach.

Ja zamiast domowych sposobów korzystam z pomocy kliniki Sekrety Piękna.

ja też, ja też! Sekrety Piękna są super!

W jakiej formie kofeina byłaby najbardziej skuteczna? W formie jakiś tabletek, czy może peelingu?

W sumie w formie kremy fajny patent, bo oprócz samej kofeiny wtedy dostarcza się jeszcze innych cennych wartości. Rozumiem, ze to jest też krem antycellulitowy?

Ja peelingu u siebie nigdy nie stosowałam, ale oczywiście jest to fajna sprawa. Ale za to u mnie Kofeina była dostarczana za pomocą Siniala, więc typowo w formie kremu

dość mocno mnie zastanawia jak to wygląda realnie robienie takich domowych zabiegów na cellulit. bo są drenaże limfatyczne czy body wrappingi które robi się w salonach a wiem że w domu też można takie cuda robić. ogólnie nie neguję działania ich bo wiem że są dobrze rzeczy. kiedyś byłam sceptyczna do kosmetyków antycellulitowych aż w końcu napotkałam nolicell który realnie dość mocno mi pomógł, więc musiałabym wypróbować takie cuda jak ten drenaż i body wrapping.

od jakiegoś czasu się zastanawiam nad kupnem tego produktu. jeżeli chodzi o opinie to widzę na ceneo opinie, które w pozytywny też sposób podają działanie tego kremu. sprawdziłam skład i wychodzi, że na lupie kosmetycznej dostał ocenę 4,5/5. to jest wysoka średnia jeżeli chodzi o analizę składu.

przykładowo? kwas hialuronowy, kofeina, zielona kawa, zielona herbata, algi, bluszcz, miłorząb japoński, olej z orzechów laskowych, witamina e czy pantenol itp.

co go w sumie różni od innych kremów że tak piejecie nad nim? xD

UWIELBIAM TEN KREM :D Ja testem wielką fanką kremów naturalnych, które mają mocny skład. Poza tym widzę, ze coraz więcej osób się o nim pisze i więcej wychodzi recenzji o nim. Bardzo dobrze, bo ogólnie działa mega dobrze.

Ja robiłam zabieg na cellulit w Klinice Sekrety Piękna.Teraz pilnuje żeby się nie pojawił kolejny, bo efekt po zabiegu super!

Tamara, a jaki zabieg robiłaś w Sekretach Piękna. Widzę, że mają tam żelazko antycellulitowe.

Ja też właśnie umówiłam zabieg w Sekretach Piekna. Już nie mogę się doczekać efektów.

Robiłam depilację laserową w sekretach piękna i polecam. Teraz sezon bardziej na depilacje woskiem i z tego co widziałam jest w promocji.

ja walczę z cellulitem w Bellderma, polecanko.

Wiadomo, Pani Oksana najlepsza :)

ogólnie jestem zadowolona z zabiegów kosmetycznych na cellulit w gabinetach i salonach, ale… niestety każda taka wizyta to jest mega spory koszt, ale co się dziwić? maszyny są super, wizytą opłaca się też prąd, produkt, panią, która taki zabieg wykonuje, czynsz itp. ogólnie teraz jestem zmuszona trochę przystopować, ale w sumie jest tyle opcji by w domu coś porobić, że na pewno będę kontynuowała usuwanie cellulit np. masaże, peelingi, zimne prysznice, smarowanie się kosmetykiem na cellulit czyt. serum vialise. zwłaszcza nim bo ostatnio czytałam glamour i wygrał konkurs na produkt na cellulit, także patrzę na stronę oficjalną i jest kod 15% na krem z kodzikiem „glammies” :D sobie zamówiłam jeden na zapas…

szukalam tego co znaczy ten dokladnie skrot o ktorym piszesz i rozwija mi sie to jako cruelty free czyli w sumie chyba chodzi o to czy ten krem nie jest testowany na zwierzetach. z tego co znalazlam info o nim na stronie to widzialam ze jest o tym w zakladce faq gdzie napisano ze nie jest on testowany i nigdy nie byl testowany na zwierzetach.

Nigdzie nie mogę znaleźć, ale dość mocno się zastanawiam nad tym – czy te serum na cellulit jest CF?

Recenzje? Na allegro albo ceneo? KWC? A jeżeli chodzi o informacje jakieś dodatkowe czyt. skład, faq to na bank wszystko jest na stronie oficjalnej stronie albo na stronie producenta.

Gdzieś można o nim opinie jeszcze poczytać?

Polecam Wam zabegi na cellulit w klinice Sekrety Piękna w Krakowie.

Zdecydowanie nawet nie tyle co podchodzić z ostrożnością do takich preparatów, które gwarantują po tygodniu nie wiadomo jakie efekty, tylko po prostu unikać. Ja mam balsam, który deklarował pierwsze efekty po 4 tygodniach i według mnie to jest taki uczciwy okres, po którym takie rzeczy mogą działać

To i tak stosunkowo dobrze. Ja chyba z miesiąc już dosyć rygorystycznie działam i tak jak wagowo idzie fajnie w dół, tak coś nie czuję żeby ten cellulit się redukował. Jak możesz to weź podrzuć to co używasz to może sprawdzę i może też mi pomoże

W Sekretach Piękna pozbyłam się cellulitu. Polecam zabiegi w tej klinice.

Dobry jest olejek do ciała busajna, naturalny i bardzo dobry. Pomaga na rozciagnięta skórę, odpowiednio ją nawilza, po nim moja skóra jest napieta, nawet na zmiany skórne pomaga. doskonały jest.

zabiegi są stosunkowo kosztowne. Może warto pierw wypróbować domowe sposoby, efekty może nie będą widoczne tak szybko jak po zabiegu, ale jaka frajda ;) ja uwielbiam robić sobie domowe spa naturalnymi kosmetykami. 2x w tygodniu stosuję body wrapping, a do tego używam bardzo fajnego żelu cynamonowego z kofeiną i papryką. Rozgrzewa mega i mi daje fajne efekty

zabiegi są stosunkowo kosztowne. Może warto pierw wypróbować domowe sposoby, efekty może nie będą widoczne tak szybko jak po zabiegu, ale jaka frajda ;) ja uwielbiam robić sobie domowe spa naturalnymi kosmetykami. 2x w tygodniu stosuję body wrapping, a do tego używam bardzo fajnego żelu cynamonowego z kofeiną i papryką. Rozgrzewa mega i mi daje fajne efekty

jezeli chodzi o olejki to jakich olejkow najlepiej szukac w skladach inci?? mozecie cos poradzic czy nie bardzo?

olejek z nasion kawy, olej z orzechów laskowych, olej z nasion słonecznika, olej kokosowy, olejek bergamotkowy, olejek geraniowy, olejek ze skórki grejpfruta.. część mam w nolicell i u mnie one spisują się bardzo dobrze na cellulit. jeszcze jest tam więcej rzeczy w środku ale jednak oleje są super.

Też jestem zwolenniczką kofeiny w kosmetykach niż samego napoju ;D Nie chodzi tylko o to, ze jest niedobra xD ale zle sie po niej czulam, nie rozumiem zachwytów, a natomiast kosmetyki z kofeiną to totalny sztos. najbardziej lubie kremy pod oczy i zele do body wrappingu, dla mnie to jest przyjemne uczucie lekkiego palenia :D

a ja nie uzywalam szamponu z kawa, moze warto sprobowac. noooo polecam kremiki i zele do bodywrappingu jak juz pisalam wyzej:))

hahah, ja tez kawa tylko w kosmetykach. w ogole uważam, że kawa to fujka – team herbata :DDD z kosmetyków z kawą uzywalam tylko szampon enzymatyczny. coś jeszcze jest spoko?

Zabiegi tak jak już zostało powiedziane w artykule to dosyć duża inwestycja. Plus tych zabiegów to się co najmniej kilka robi czyli 200 zł, ale x razy. Dobrą alternatywą są kremy na cellulit, których na rynku jest bardzo dużo. Ja osobiście używam Siniala, to chyba mój 3 krem i ten się spisywał najlepiej

No oczywiście zabiegi na pewno będą skuteczniejsze, dlatego w gruncie rzeczy tyle to kosztuje. Jednak kremy, ćwiczenia i oczywiście samozaparcie również potrafi zdziałać cuda :)

A jak wygląda skuteczność takich kremów w porównaniu do zabiegów?

Jestem po wykończeniu jednego z kremów bardzo znanej celebrytki. No skusiłam się, bo podobno naturalny, dobry i fanki piały, ale chyba te fanki to boty były by nie zauważyłam żadnego działania. Zapłaciłam ponad stówkę a nie zauważyłam żadnej różnicy. Niestety, ale nie dam się nadal nabijać w butelkę i myślę, że 3 miesiące nakładania kremu to jest odpowiedni czas by widzieć poprawę. Wracam do kremu który miałam wcześniej czyli do vialise lifting effects bo jednak tak po połowie tego czasu widziałam poprawę… Nieznane, a działa o wiele wiele lepiej niż te celebryckie nic.

bluszcz – ujędrnia, przyśpiesza rozkładanie lipidów, działa detoksykująco, a także poprawia wchłanianie innych składników aktywnych,bylica – przyśpiesza procesy lipolizy, działa tonizująco i wzmacniającokasztanowiec – bardzo często stosowany jest w preparatach wspomagających krążenie, ponieważ doskonale pobudza mikrokrążenie, a także usuwa nadmiar wody z tkanek,algi – dostarcza szeregu cennych składników odżywczych, a także efektywnie redukuje toksyny zalegające w tkankach. Co więcej, wzmacnia naczynka,ruszczyk kolczasty – ceniony jest ze względu na wzmacnianie i uszczelnianie naczynek. Dodatkową zaletą jest działanie przeciwzapalne,kwas askorbinowy – to antyutleniacz, który zwalcza wolne rodniki,topola czarna – działa uszczelniająco na naczynka, działa przeciwzapalnie, a także uelastycznia, wygładza i nawilża,lawenda – działa na skórę kojąco i nawilżająco

Jestem ciekawa jak te składniki mają działać.Może ktoś mi wytłumaczyć co one robią?

Bluszcz, bylica, kasztanowiec, algi, ruszczyk kolczasty, kwas askorbinowy, topola czarna czy lawenda – tego jest OGROM!

A co tam jest w środku tego balsamu antycellulitowego co podajesz @Milena?? :D

Ja używam serum z Eveline albo z Avon i pomaga warunkiem jest regularne stosowanie dwa razy dziennie

Jak ten body wrapping się wykonuje? Smarujemy się, zmywamy i potem folia z ćwiczeniami? Bo nigdzie nie mogę znaleźć takiej typowej instrukcji

Peeling .krem .folia 20 min na uda

A czym się smarujecie, bo nie potrafię się na nic finalnie zdecydować?

Nie nie :D Zmywamy się na samym końcu. Tylko pamiętaj żeby to zrobić letnią wodą, bo skóra może być wrażliwa na bardzo niskie i wysokie temperatury

Skuteczne są te kosmetyki z Bielendy z tej linii do walki z pomarańczową skórką właśnie Anti- Cellulite, naprawdę pomagają

do kosmetyczki się nie wybiorę raczej bo u mnie w mieście ceny jak z kosmosu ale to w sumie w każdych usługach więc zakupiłam że z bingo spa i okazało się że strzał w 10 no i jak się robi w domu bodywrapping raz w tygodniu to krzywdy zbyt dużej chyba w tym nie ma poza tym jak już piecze mocniej to po prostu ściągać ale normalnie pół godziny leże z folią na pośladkach i jest git

okay, jest tutaj większość tego co ja robie. jedynie bańki chińskie u mnie odpadają bo moje naczynka nie mają siły na takie cuda. zdecydowanie lepiej działa na takie problemy normalny masaż limfatyczny ewentualnie dermaroller ;p wtedy też i lepiej się pracuje ze skórą bo nawet widać szybciej efekty jak się nakłada krem na cellulit.

Właśnie od jakiegoś czasu widzę, że ludzie polecają vialise i wydaje mi się, że chyba trochę jest jakiś pomysł by sprawdzić go na sobie. Jak zauważyłam wzmiankę, że jest on cruelty free i mnie tym on kupił. Wszystko co jest naturalne i nie krzywdzi się przy tym zwierząt mam na oku i śledzę opinie o nim i tutaj często a często pojawiają sie pozytywne komentarze. Będę testowała

Jest bardzo w porządku. Nie wiem co moge powiedzieć. Widzę, że mniej wody jest w organizmie, ale tez i powoli sie te grudki zaczynaja spłaszczać haha Chodzi mi o to, że te nierówności są z lekka mniej widoczne. Nie spodziewałam się dość wiele, ale jak na razie nie mam co narzekać. Wiadomo to nie jest jeszcze jakiś super duzy okres czasu, ale powoli widać, że robić się lepiej i lepiej, także idę w dobrą stronę z tym by usunąć do z nóg i brzuszka…

jakie masz wrażenia po tym czasie?

Kiedyś o tym czytałam że coś takiego faktycznie się dzieje o.O W sumie to jest ciekawe przez przez poprawienie krążenia wszystko szybciej się tam dzieje.. i te komórki tłuszczowe się rozbijają i usuwają i te składniki z kremu lepiej się wchłaniają. W sumie przy masażu nawet jeżeli na sucho się to robi to od razu czuje się podrażnia skóry i ogólnie jest dość to dziwne, bo podobno rozrywają się wtedy też włókna kolagenowe więc zdecydowanie wolę się masować na mokro, poszukać dobrego kosmetyku który będzie pomagał a nie szkodził. Obecnie jestem w fazie testowania vialise i jak na razie robi on na prawdę dobrą robotę ;p

Przeciez domowe zabiegi naturalnymi kosmetykami sa bardzo fajne. A do tego stosunkowo tanie i eko.

mozesz sprawdzic sobie chociazby sinial, ostatnio go uzywam i bardzo lubie.

O, to tak z ciekawosci co polecasz?

@Loretta – nie bzdury a na prawdę dobra rzecz, serio. Nie rozumiem o co ci chodzi. Na prawdę body wrappingi są przebadane i jest potwierdzone, że pozytywnie działają na usuwanie cellulitu xD Oczywiście wiadomo.. Samo nic się nie zrobi. Jeżeli dalej będzie się leżało i pachniało na kanapie zajadając sie fryteczkami i ciasteczkami to NIC się nie zmieni.. Norma xD Sama wrappingi robie raz na jakiś czas, a tak to zazwyczaj smaruje się vialise. Wszystko ładnie działa, ale to trzeba też ćwiczyć i dbać o dietę. ;) U mnie po 2 miesiącach było widać mega różnicę (brałam się w kwietniu za siebie, a w połowie czerwca jechałam na Maltę) na zdjęciach, także polecam się poruszać i dbać o zdrówko ;D

Owijanie folią…SERIO? Ludzie nie dajcie się ogłupiać. Nie lepiej po prostu pójść do WYKWALIFIKOWANEGO kosmetologa na nieinwazyjny zabieg? A wiem, bo sama byłam w La Guel pół roku temu i po cellulicie nie ma śladu, ale nie owijałam się streczem i nie robiłąm sobie krzywdy

No prosze, tysiace kobiet u ktorych body wrapping dziala a tu nagle kobieta dziwnym trafem reklamujaca klinike ktora pisze, że przeciez nie dziala i trzeba robic zabiegi. hahahaha co za zasoczenie, weź idź xD

„Nie dajcie sie ogłupiać” i zaraz potem reklama kliniki, haha dobre kogo ty chcesz oszukać bździągwo.

Szukałam sposobu jak zwalczyć cellulit i ta strona bardzo, bardzo mi pomogła! Dziękuję :) Na cellulit wodny pomógł mi koncentrat redukujący Yoskin, warto sprawdzić ;)

To nie jest tak że albo domowe sposoby albo zabiegi. Ja bym pewnie nawet na jakieś zabiegi się zdecydowała gdyby nie $$$$, trochę tego wychodzi w sumie, może kiedyś :) Kosmetyki też dobra opcja, jak się wybierze jakieś z przyzwoitym składem. Na mnie b. dobrze działa vialise, czasami z foliowaniem ale częściej z lenistwa jednak nie.

Widze, że to vialise ma dosc zblizony i naturalny sklad do mojego siniala, a siniala wrecz uwielbiam, wiec wierze ze też dziala spoko.

powinien na spokojnie. ma w sobie algi a one własnie wyciągają wodę z organizmu. ogólnie też fajnie wzmacnia naczynka także przy wspominanych bańkach może się super vialise przydać bo nie będzie siniaków później ;p

a co dokładnie ten vialise w sumie jeszcze robi? on może dać sobie radę z cellulitem wodnym?

Tylko chyba do tych kosmetyków też trzeba jeszcze coś robić, bo samo smarowanie się to nie za dużo :D Zresztą nawet lepiej wygląda ciało jak jest trochę mięśni zamiast tłuszczyku moim zdaniem. Co nie zmienia faktu, że balsam dobry i przyspiesza to wszystko :)

A czy któraś z was probowala body wrappingu? Jakiego środka używałyście do smarowania?

Z konkretnych to ja moge polecić sinial, bo ogolnie uwazam ze jak juz koniecznie cos sie chce na cellulit to najlepiej zeby to bylo naturalne i potem widac jak to profituje na skorze.

Zreszta same poczytajcie sobie sklad na https://sinial.pl/produkt/sinial/ i przyznajcie, że to brzmi ciekawie. No i tez ma wspomniany przez was bluszcz.

NIGDY W ŻYCIU nie używajcie do body wrappingu oleju kokosowego. On jeszcze bardziej zapycha skore i nie daje jej oddychać, natłuszczając ją. Efektów możecie sie domyślić same. Jak już czegoś koniecznie potrzebujecie to celujcie tylko w typowo naturalne kosmetyki (żeby daleko nie szukac, skład sinialka jest tutaj super do tego typu rzeczy) albo domowe, ale bezpieczne mieszanki. Ja od siebie polecam ruszczyk kolczasty, algi, bluszcz, kofeine i tego typu rzeczy.

Caty ja używałam. Są dwie opcje. Nr 1 sam balsam do ciała, nr 2 bardziej wypasiona to w sumie cały zabieg, najpierw body wrapping z peelingiem kawowym (fusy z kawy, może być trochę cukru brązowego albo cynamonu i olej koksowy), siedzimy trochę w folii i dopiero po zmyciu nakładamy balsam na cellulit. Jak mogę doradzić to w obu przypadkach szukałabym ze składnikami, które rozbijają komórki tłuszczowe czyli np. bluszcz, ale konkretnego kosmetyku Ci nie polecę, bo sama nadal szukam

Stosowałam parę kremów antycellulitowych, jednak nie przynosiły one oczekiwanych rezultatów. Zaczęłam regularnie biegać, 3-4 razy w tygodniu powoli zwiększając dystans. Trening nie może się odbyć bez mojej ulubionej zielonej Piwniczanki. Wzmacnia mnie ona do działania ! :) Dodatkowo robię wieczorami peeling z fusów kawy. Staram się jeść lekkostrawne potrawy :)

Tu jest dobrze opisane co powinien mieć krem na cellulit, poczytajcie laski: https://vialise.pl/skuteczne-kremy-na-cellulit-co-powinny-zawierac/

aj tam, zabiegi zabiegami, tak naprawde to mozna samemu w domowych warunkach pozbyc sie cellulitu, bez wydawania fortuny tylko trzeba to robic regularnie, dla chcacego nic trudnego, ja sama robie sobie masaze z pomoca chinskiej banki albo suchej szczotki z rossmana! oczywiscie kluczowa sprawa sa produkty, ktorych uzyjemy (szczegolnie polecam cynamon, rozmaryn, olej migdałowy) jakis czas temu kupilam ten krem vialize bo zachecil mnie wlasnie ten sklad naturalny (o dziwo bez chemii) i czekam na efekty (smaruje sie okolo tydzien) mimo wszystko kluczowa sprawa jest natura i regularnosc ! takie jest moje zdanie

jest na ich stronie, sprawdź

gdzie ty ten krem znalazlas? bylam dzis w hebe i nie ma

Walka z cellulitem jest bardzo trudna. Sugeruję codziennie wykonywać trening na orbitreku min 30 minut. Można włączyć również ćwiczenia takie jak przysiady, wykroki oraz inne angażujące mięśnie kończyn dolnych.Dodatkowo stosować masaże okolic objętych cellulitem, oraz odpowiednią dietę. Można też spróbować z zabiegami, np. ostrzykiwanie preparatem, laser, ale najpierw trzeba obejrzeć skórę aby dobrać odpowiednie zabiegi. https://ranking.abczdrowie.pl/s/Medycyna%20estetyczna Najlepiej będzie umówić sie na konsultację do lekarza medycyny estetycznej i po obejrzeniu stanu skóry dobierze lekarz odpowiednei zabiegi.

Słyszałam, że domowe sposoby zwalczają pomarańczową skorkę powierzchniowo i tylko ten który ma się pojawić, a nie usuwają już tego co mamy. Żeby się go całkowicie pozbyć proponuje Dermapen, przy pomocy igieł można się skuteczni pozbyć cellulitu. U mnie seria 4 zabiegów w Clinice Cosmetologice wystarczyło.

… ale wy tak serio o tym vialise i tych zabiegach? Ja mam serio spory proble z cellulitem i sama juz nie wiem co robić, jestem dość mocno zdesperowana, wiec jeśli macie serio jakieś dobre sprawdzone sposoby, to możecie się podzielić, ale nie jakieś ściemy pls.

Słuchajcie jak macie dość smarowania kremami czy są mniej skuteczne to polecam isc na Endermologie, tam w miesiąc, bezboleśnie pozbędziecie sie cellulitu skąd tylko chcecie. Ja tam zrobiłam właśnie w Gdańsku w Clinica Cosmetologica i jestem bardzo zadowolona.

Ćwiczenia na cellulit najlepiej ułożyć z pomocą trenera personalnego. Ja dodatkowo masuję się suchą szczotką przed każdym prysznicem. Czego mi brakuje do szczęścia to właściwy krem na cellulit. Znalazłam ostatnio na https://vialise.pl/ taki krem ale nie jestem do końca przekonana, jest dość drogi… ale czy faktycznie skuteczny?

Bardzo fajny artykuł. Ja to całkiem niedawno odkryłam, że mam cellulit… dlatego jestem dość zielona jeśli chodzi o te wszystkie metody. Koleżanka z pracy wciska mi krem Vialise ( https://vialise.pl/ ), używała któraś z Was? Aha, dodam że zapisałam się na fitness. Ograniczyłam też niektóre produkty a np. cukier całkiem wyeliminowałam z diety.

Myśle że kolezanka ma racje co do Vailise i powinnas sobie zamówić. Ja sobie bardzo chwale ten krem, bo ma super skład (ekstrakt z bluszczu, kasztanowca, ruszczyka, kofeine), do tego nie uczula co dla mnie bardzo wazne bo mam z tym duzy problem i dzialanie szybkie, u mnie po 3 tygodniach juz cos bylo widac. Aa jesli chodzi o fitness i dieta to tez na pewno pomoga ;)

Ja polecam domowy body-wrapping:

https://cellulitowo.pl/czy-mozna-pozbyc-sie-cellulitu-domowymi-sposobami/

Próbowaliście kiedyś magnetoterapii, znalazłam taki filmik, co myślicie?
https://www.youtube.com/watch?v=2u9tcQG6xqw

Na cellulit szczególnie pomógł mi pakiet zabiegów w Va Bene Konstancin.
Serdecznie polecam

Tyle tych sposobów walki z cellulitem ile nas :))))) ja stosuję peelingi po każdej kąpieli, masuję się masażerem lub specjalną rękawiczką do cellulitu… potem wcieram serum Vialise, który fajnie odżywia moją skórę :) poza tym oczywiście rowerem do pracy, wieczorne biegi… ale to oczywiste :) nie istnieje coś takiego jak walka z cellulitem bez sportu. NIE I KONIEC. Dlatego ruszcie swoje d…. i do dzieła !

No tak sport to podstawa, ale wiadomo czasem nie starcza czasu albo zwyczajnie nam się nie chce :) Warto mieć takie serum jak vialise, bo przede wszystkim jest naturalne, fajnie się wchłania no i działa.

Ja znalazłam dobre porady i preparaty tutaj https://kobiecelibido.pl/jak-sie-pozbyc-cellulitu/ i mam widoczne efekty